Üllatajad, tasavägised kohtumised, põnevus ehk nädalavahetus täis meistriliigat
12.10.2020
Nädalavahetusel jõudis kätte kaua oodatud hooaja algus nii Coolbet hoki- kui naiste meistriliigas.
Avakohtumine leidis aset laupäeval Kohtla-Järve jäähallis, kus valitsev Eesti meister Tartu Välk 494 sõitis külla HC Everestile.

Esimene kohtumine pakkus pea 300 pealtvaatajale vägagi emotsionaalse lahingu: avakolmandikul juhtima läinud ja liidripositsiooni kolmanda kolmandikuna hoidnud Välk494, pidi normaalaja viimastel sekunditel tehtud vea tõttu tõrjuma Andrei Rozinko karistusviset, mis meisterlikult Maksim Furssi seljataga maandus ja ühtlasi kohtumise lisaajale viis. Kuna viie minuti jooksul kuldset väravat ei sündinud, otsustati tulemus pullitite ehk karistusvisetega. Ainsana sahistas võrku HC Everesti ründaja, 2003. aastal sündinud Maksim Tšaltšev, viies sellega kohtlajärvekad magusale hooaja avavõidule.

Väravad oma arvele kirjutasid antud kohtumisest võõrustajameeskonnast Michael Tugo, Andrei Parshin, Nikolai Len, Andrei Rozinko (kes suisa kaks litrit vastaste väravavahi seljataha saatis) ning Maksim Tšaltsev.
Küllasõitnud tartukatest skoorisid: Danil Galimullin ning kahel korral Fedor Gusynin ja Vassili Titarenko.

Ida-Virumaa nägi tol soojal ja päikeselisel laupäeval veel teistki kohtumist, kui pool tundi hiljem visati litter mängu ka Narva jäähallis, kus Paemurru Spordikool võõrustas meistriliiga taasdebüteerijaid HC Pantreid.

Ka sealse jäähalli tribüünid pakkusid ca 250 pealtvaatajale küll väravateta esimese kolmandiku, kui kokkuvõttes tulise heitluse: teisel kolmandikul viskas külalisvõistkond kahe minutilise vahega 30ndail minuteil kaks väravat ja siirdus vaheajale liidrirollist. Ka kolmandal kolmandikul alustati matši panterliku hooga ja Kevin Parrasega koostööna viis Daniel Baranek tabloo 0:3 seisule. Narvakad alla ei vandunud ja leidsid oma hoo ning vastasid kahe väravaga, millest kokkuvõttes jäi siiski väheks, sest Pantrite nälg võidu järele päädis veel ühe Aleksandr Kolossovi seljataga maandunud litriga. Kohtumine lõppes seisuga 2:4, pealinlaste kasuks.

Väravakütid HC Pantritest: David Baranek, Mihkel Võrang ja Daniel Baranek, kes oma arve suisa kahe väravaga avas.

Narvakate eest skoorisid Pavel Kulakov ning Jegor Nevzorov.

Pealinnas aga madistasid Haabersti jäähallis omavahelises esimeses naiste meistriliiga kohtumises HK Roosa Panter ja tartukaid esindav HK Säde.

Väravaid viskasid pealinlased maialt: avakolmandikul läksid pantrid Reine Kotkase väravast juhtima, teisel perioodil täiendas Kirke Kulla skoori veelgi ning kolmandal kolmandikul saatsid Reine Kotkas, Kaire Leet, Kirke Kulla ja Edith Pärnik Triinu Tuvikese seljataha veel 4 litrit.

Kohtumine lõppes 6:0 võõrustajaklubi hooaja esimese võiduga.

Pühapäeval koguneti taas Kohtla-Järve jäähallis, kus ühendnaiskond Everest-Grizzlyz kutsus külla Viljandi tublid hokinaised HK Fuuriatest.

Mängus sai näha kolme väravat, mille kõigi autoriteks ühendnaiskond. Kuigi viljandlannad sõitsid Kohtla-Järvele üsnagi ahta pingiga, ei antud midagi lihtsalt käest ja võideti südikalt lõpuni.
Väravateskoori sel hooajal avasid: Aleksandra-Olga Seppar (2 väravat) ja Janika Raku.

Uued mängud juba tuleval nädalavahetusel, kui Tartus, Astri Arenal võtab Välk 494 vastu pealinnaklubi HC Vipersi, mängupilti kannab otse üle Postimehe veeb (https://sport.postimees.ee/)
Kohtla-Järve jäähall aga võõrustab Ida-Virumaa derbit: HC Everest versus Narva Paemurru Spordikool!

Samuti madistavad laupäeval lõunaeesti naised Astri Arena treeninghallis, kui HK Säde astub võitlustulle HK Fuuriatega.