Naiste koondis

Hooajal 2023/2024 osales Eesti naiste jäähokikoondis IIHF-i maailmameistrivõistluste  III divisjoni B-grupi turniiril, kus kohtuti Iisraeli, Bosnia ja Hertsogoviina, Singapuri ja Tai naiskondadega. Eesti lõpetas turniiri hõbemedaliga Tai naiskonna järel ja Iisreali ees. Järgmiseks aastaks jäädi samasse III divisjoni B-gruppi.EESTI NAISTE KOONDISE KOOSSEIS HOOAJAL 2023/24VÄRAVAVAHID

Uljana JEGGI (03.07.2002) - Kohtla-Järve HC Everest

Sofia SALAMATINA (14.07.2006) - HPK Akatemia (FIN)KAITSJAD

Grete HOLLO (27.06.2001) - Tartu HK Säde

Kirke KALDE (20.04.2000) - HK Roosa Panter

Emilia KOGER (09.07.2003) - Tallinna HC Grizzlyz

Nora VONT (07.11.2008) - Tallinna HK Roosa Panter

Aleksandra-Olga SEPPAR (01.08.1992) - Kohtla-Järve HC Everest

Miina KRIISA (13.09.2005) - Viljandi Hokiklubi

Arina BENETIS (07.07.1998) - Kohtla-Järve HC Everest


RÜNDAJAD

Estrit AASMA (29.11.1992) - Kohtla-Järve HC Everest

Jana BILORUS (16.10.1988) - Viljandi Hokiklubi

Merlin GRIFFIN (19.10.1986) - Tartu HK Säde

Kairiin JÕEMETS (19.05.1991) - Tallinna HC Wolferines

Diana KAARESTE (03.08.1976) - Tallinna HK Roosa Panter  

Margaret NEERING (20.01.2003) - Viljandi Hokiklubi

Janika VÄLISTE (26.07.1992) - Tallinna HC Grizzlyz

Olesja PRANTS (15.03.2003) - Tallinna HC Grizzlyz

Franka GELENCSER (23.07.2007) - Tartu HK Säde

Amalia GELLER (22.07.2007) - Tallinna HC Grizzlyz

Käbi-Triin RIIG (26.05.2005) - Viljandi HokiklubiPeatreener: Aki MYKKÄNEN (FIN)

Abitreener: Nikolai MAMADŽANOV

Väravavahtide treener: Artjom ROZENBERG

Koondise mänedžer: Jüri ROOBA

Tehnik: Toomas REBANE

Meeskonna esindaja: Kirke KULLA

Füsioterapeut: Gerli HANSSCHMIDT

Meedia: Elo KULLA


2022/2023 hooajal osales Eesti naiste jäähokikoondis  Rumeenias, Brasovis MM-i III divisjoni A-grupi turniiri.
Eesti naiste vastasteks olid Ukraina, Leedu, Rumeenia, Hong Kong ja Bulgaaria. naiskonnad. Turniiril kaotati kõik mängud ning järgmiseks hooajaks langeti  III divisjoni B-gruppi.

2021/2022 hooajal osales Eesti naiste jäähokikoondis  Belgradis  naiste III divisjoni B-grupi turniiril, kes  Eesti koondise vastasteks olid Serbia, Iisrael ning Bosnia ja Hertsegoviina. Eesti naised võitsid kõik kohtumised ning  tõusid järgmiseks aastaks MM-I III divisjoni A-gruppi.

Teekond tänasesse


Eesti naiste jäähoki ajalugu ulatub tagasi aastasse 2003, mil Tallinnas alustas tegevust HC Queens nimeline hokiklubi.

25. novembril 2005. aastal kogunes esmakordselt tolleaegsete klubide paremikust kokku pandud esimene Eesti rahvuskoondis, et võõrustada maavõistluses Islandi rahvuskoondist. Kohtumine võideti skooriga 8:2.

2 aastat hiljem debüteeris rahvuskoondis ka maailmameistrivõistlustel.

Eesti rahvuskoondis on MM-sarjas osalenud kahel korral aastatel 2007 ja 2008 (IV divisjonis).2007. aastal olid vastasteks Horvaatia, Türgi, Rumeenia, Uus-Meremaa ja Island, oma alagrupis saavutati 4. koht.

Mängutulemusi saab vaadata siit.


Aastal 2008 olid vastasteks Island, Uus-Meremaa, Rumeenia, Lõuna-Aafrika ja Türgi, Eesti mängis end taas 4. kohale.

Tulemused asuvad siin.
2008. aasta majanduskriisi tagajärjel kadusid toetajad ning tasapisi hääbus hokiklubide tegevus. Üksikud entusiastid jäid mängima meeste harrastajate võistkondades, enamus aga kahjuks lõpetasid.


2015. aastal aga hakkas huvi naiste jäähoki vastu taas tekkima ja endisaegsed hokinaised puhusid klubide tegevusele taas eluvaimu sisse. Hetkel on Eestis 4 ametlikku naiste hokiklubi ja kokku ligi 100 aktiivset mängijat. Kolmandat hooaega järjest toimuvad Eesti meistrivõistlused ning alates 2020. aastast sai taaskäivitatud Eesti rahvuskoondise projekt eesmärgiga naasta rahvusvahelisse MM-turniirisarja.

Meie unistus: Eesti naiste jäähokikoondise teekond MM-ile

 

„Päeval, mil lõpetad andmise, lõpeb ka saamine. Päeval, mil lõpetad õppimise, lõpeb ka areng. Sa kaotad alati 100% võimalustest, mida sa ei kasuta.“

Wayne Gretzky, Kanada hokilegend

 

Kes me oleme ja milllest me unistame?


Meie oleme töökad, südid ja sitked Eesti naised, kellel on unistus tuua peale 12-aastast pausi Eesti naiste jäähokikoondis tagasi rahvusvahelisele areenile ning osaleda 15.-21. märtsil 2021 Leedus, Kaunases toimuval MM-turniiril.

Vaatamata selle, et mängijatena pärineme erinevatest kultuuriruumidest, oleme erinevates vanustes, tuleme erinevatest elukeskkondadest ja erinevatest sotsiaalsetest staatustest, me kõik räägime sama keelt – jäähoki keelt. Meid ühendab kirg ja armastus jäähoki vastu, rahvuslik väärikus ja sügav austus oma riigi vastu ning palav soov tuua Eesti tagasi naiste jäähoki maailmakaardile.

Kogu meie teekonda - seda suurt ja võimatuna näiva unistuse täitumise lugu, alates nullist kuni (loodetavasti) võimsa finaalini, jälgib ja talletab ajaooannaalide tarbeks Vita Pictura, kes rahvuskoondise tagasituleku dokumentaalfilmiks vormistab.  

Me loodame, et sellest tuleb väärtuslik materjal, mis on innustuseks ja julgustuseks kõigile, kes peavad oma teekonda alustama nullist ning innustab neid unistama suurelt, mitte alla andma ja oma unistuste nimel tööd tegema.

 

Kuidas me MM-turniiriks ette valmistume?


IIHF  2021 Naiste Jäähoki Maailmameistrivõistluste III divisjoni turniir MM turniir toimub 15.-21. märtsil 2021 Kaunases, kus meie vastasteks on Ukraina, Belgia, Rumeenia, Bulgaaria, Leedu, Hong Kongi ning Bosnia ja Hertsegoviina rahvuskoondised.

Meie juhendajateks on kogenud ja tunnustatud treenerid: peatreener Inguna Lukašēvica (Läti) omab pikaajalist kogemust mängijana Läti rahvuskoondises ning professionaalset treenrikarjääri Lätis ja Austrias, sealhulgas varasemat MM-kogemust Austria U18 koondisega ja Ahto Kärnä (Soome), kelle kogemustepagasisse kuuluvad tööd nii Soome, Austria kui Hiina naiste jäähokikoondise juures.


Esimene uue rahvuskoondise kogunemine toimus 1.-2. augustil 2020. Haabersti jäähallis kogunes ligi 30 mängijat Tallinnast, Tartust, Kohtla-Järvelt, Soomest ja Venemaalt. Sarnaseid treeningkogunemisi on planeeritud veel kahel korral (jaanuaris) ning vahetult enne MM-turniiri märtsis.


Korraliku tulemuse saavutamise eeldus on korralik ettevalmistus. Seepärast loodame, et lisaks laagritele, õnnestub meil osaleda Läti klubide poolt korraldatavas Optibet Baltic League sarjas, kus meil avaneb võimalik jõudu katsuda nii Läti kui Leedu parimate klubidega.  Mängud Balti Liigas on meie jaoks väga oluliseks indikaatoriks, mis aitavad hinnata võistkonna tugevusi ja nõrkusi ning toovad välja kohad, millega on vaja järgnevates laagrites tööd teha, et oleksime MM-iks 100% valmis – tugeva, ühtse ja murdumatu võistkonnana.

Kui reisipiirangud ei takista, mängitakse Balti Liigas 12 mängu, mis leiavad aset Lätis, Leedus ja Eestis.

Usume, et selle ettevalmistuse baasilt oleme valmis nii füüsiliselt kui vaimselt, et ühtse ja kokkuhoidva võistkonnana, anda endast maksimum, et seista väärikalt oma riigi taga ja tunda uhkust oma saavutuste üle. Oleme Sulle südamest tänulikud, kui oled otsustanud Selle teekonna koos meiega ette võtta ja leiad võimaluse oma panusega meie jõupingutusi toetada.


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI