U16 Team Eesti liigub samm-sammult eesmärgi poole
03.10.2019
U16 klubide koondis Team Eesti on pilootprojekt, mille raames mängivad Eesti noorte klubide mängijad Soome meistrivõistlustel. Koondis on pidanud seni 6 kohtumist Soomes, millest on võidetud 3 ja 3. mängus on tunnistatud vastaste paremust. Tabelis on Team Eesti hetkel 8 meeskonna seas 9 punktiga 4. kohal. Eesti meeskonna väravavaht Semjon Solomanin on grupi resultatiivseim tõrjeprotsendiga 96.20.

"6 mänguga oleme löönud 26 väravat ja endale on lubatud lüüa 24. Iga meeskonnaga mängime läbi enne jõule 3 mängu, pärast mida jagunevad kõik meeskonnad tulemuste põhjal uutesse tugevusrühmadesse. Senini on veel kohtumata laupäevase vastase HaKiga," kommenteeris Team Eesti peatreener Märt Eerme.

Eesti klubide U16 koondise eest on seni mänginud 30 mängijat, kutsutuid on olnud rohkemgi, aga erinevatel põhjustel (vigastused, tervis, perekond) ei ole kõik kutsutud mängudel osaleda saanud.

"Suur tänu Hendrik Sootsile, et ta on seda kõike oma ajast organiseerinud. Toetajatele, lastevanematele ja klubidele, kes on olnud väga vastutulelikud ning oma noormängijaid mängudele lasknud. HC Vipers, HK Tornaado ja HC Panter mängivad oma noortega samuti Soomes ja paljudel teistel on treeningud/mängud, millega peame arvestama. Kõike seda arvesse võttes on poisid olnud väga tublid. Oleme liikunud samm-sammult uusi taktikaliste mänguelemente juurde, tuues ning arvestades põhimõtet, et kõik saavad võrdselt mängida, k.a eriolukorrad, on tulemused olnud head. Meie eesmärk on luua poistele keskkond, kus nad end hästi tunnevad, austaksid kõike enda ümber olevat ja annaksid endast iga kord parima. See on neile hea võimalus mängida heal tasemel jäähokit ja areneda inimese ning mängijana. Kohtumised sellel tasemel on kiired ja otsustamise aeg erinevates situatsioonides peab olema väga hea, sest surve vastastelt on pidev. Uisutamine, litrikäsitlemine, vastupidavus, jõud ja mängu lugemine ning mängust arusaamine on mängudes vaja viia uuele tasemele, et selliseid kohtumisi võita. Vastas on ikkagi meeskonnad, kes on eesmärgiks seadnud meie grupp võita, et pääseda paremasse rühma peale esimest vooru" lisas Eerme.

Hooajal 2019/2020 saavad võimaluse kaasa mängida 2004 sündinud või nooremad mängijad. Soomes mängimise eesmärgiks on pakkuda noormängijatele arenguvõimalusi ja ette valmistada nii noori U18 ja U20 koondises mängimiseks.

Peatreener: Märt Eerme
Abitreenerid: Noorte klubide treenerid
Mänedžer: Hendrik Soots
Järelvaataja: Jüri Rooba

Foto: Hendrik Soots

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI