Narva PSK loodab noorusele, kogemusele ja treeneritarkusele
29.09.2017

Nordic Power Hokiliiga uus hooaeg algab laupäeval, 30. septembril kui Narva jäähallis kohtuvad kahe viimase aasta meister Narva PSK ning meistrisarja tagasi pöördunud Tartu Kalev-Välk.

Tiitlikaitsja Narva PSK valmistub hooajaks oma legendaarse treeneri Raiss Davletkildejevi juhendamisel, abitreenerina aitab teda Vladimir Tsiprovski.

Narva Paemurru Spordikooli direktori ja meeskonna esindaja Leonid Gulovi sõnul koosneb tiitlikaitsjate rivistus peamiselt töömeestest ehk igapäevatööl käivatest kogenud Narva hokimeestest ning kohalikest noormängijatest, mille seob tervikuks peatreeneri ning tema abiliste treeneritarkus.

Lisaks Nordic Power Hokiliigale osaleb Narva PSK tänavu ka IIHF-i Continental Cup sarjas, kus A-grupi turniiril mängitakse 20.- 22. oktoobrini Riias meistri HK Kurbadsi, Poola liiga hõbedameeskonna GKS Tychy ning Ukraina meistri Donetski HC Donbassiga.

Kahe hooaja vahel suutis Narva PSK oma väljakumängijate põhituumiku säilitada, ent meeskonnast lahkus kevadises play-offis säranud väravavaht Daniil Seppenen, kelle karjäär jätkub põhjanaabrite Suomi-Sarja klubis Järvenpää Haukat.

Seppenenist tühjaks jäänud koha täitmisel loodetakse 16-aastase Narva hokikooli oma kasvandiku Dmitri Rovda peale, kes sai oma tuleristsed möödunud hooajal. “Neli aastat tagasi astus Seppenen julgelt suurde mängu ja sai hästi hakkama, nüüd loodame, et Rovda suudab sama,” ütles Gulov.

Kaitsja Anatoli Jakovlev liitus algavaks hooajaks Tartu Kalev-Välguga, meeskonnast lahkusid veel kaks kaitsemängijat Juri Medjanõi ning Aleksei Fominski. Vajalikku täiendust oodatakse piirilinnas eelkõige oma noortelt mängumeestelt, hooaja komeedina loodetakse näha 16-aastase ründaja Nikita Puzakovi tähelendu, kes peatreener Davletkildejevi hinnangul mängis juba kevadises play-offis nagu täiskasvanu ning kandis edukalt tema õlgadel olevat vastutust. Samuti tõi Gulov tulevikulootustena välja kaitsja Artjom Medvedjevi (16) ja ründaja Jegor Nevzorovi (17) nimed.

Hooaja alguseks liitusid meeskonnaga ka kolm mängijat HC Vikingist – väravavaht Anatoli Sizov ning Narva hokikooli kasvandikud kaitsja Filipp Švarõgin ning ründaja Aleksandr Kuznetsov. “Leppisime HC Vikinguga kokku, et hooaja alguses mängivad nad meie eest ning aitavad meid Riias Continental Cupi turniiril. Hiljem siirduvad nad oma klubisse tagasi,” sõnas Gulov.

Hooaja eel on küsimärgiks Alexander Bogdanovi valmisolek kuna ründaja taastub õlatraumast. Bogdanov oli mitmel varasemal hooajal nii meeskonna ründeliini ühe tugisammas kui kogu liiga resultatiivseim mängija. “Ta ise ütleb, et on valmis mängima. Laupäeval näeme kas ta tuleb jääle,” selgitas Gulov.

Narva PSK meeskond alustas hooajaks treeningutega 12. augustil kui Narvas tähistati noorsoopäeva. Gulovi hinnangul on meeskond hooajaks pikalt valmistunud ning ootab laupäevast tuleproovi suure ootusärevusega.

Mullu kulges Narva PSK tee meistritiitli poole sügisel üle kivide ja kändude, ent kevadel vajutati gaas põhja ega lastud konkurentidel end peatada. Poolfinaalis pühiti teelt HC Tallinn ning finaalseerias ilmseks soosikuks peetud HC Viking. Meeskonna peatreener Raiss Davletkildejev tunnistas kevadise finaalseeria järel avameelselt, et tema meeskonnale tõid kuldmedali mängijate karakter ja õnnestunud taktikavalik kuna hooaeg polnud kergete killast. “Meie trennid polnud täisväärtuslikud. Paljud mehed käivad õhtuses või öises vahetuses tööl ega saanud argipäeval kell 20:30 treeningule tulla. Mängijad tegid ise jõusaalis individuaalselt tööd ning jooksid krossi. Finaalseerias näitas kogu meeskond oma iseloomu ja meie suure tahte pealt tuli ka tiitel. Samuti valisime play-offis ja eriti finaalseerias õige taktika. Teadsime, et meil ei jätku kiireks mänguks piisavalt jõudu ning ehitasime oma mängu üles kaitsvale taktikale. Poolfinaalis HC Tallinnaga mängisime 1-4 formatsioonis, finaalis HC Vikingi vastu juba 1-3-1. Nii saime litri oma tsoonist välja toimetada, vastast kõrgemalt pressida ning kiirrünnakutest nõelata,” ütles Davletkildejev.

Gulov tunnistab, et ka algaval hooajal tahab Narva PSK end just play-off seeriaks täistuuridele häälestada. “Põhihooaeg on oluline, sest siis mängitakse välja asetused play-offiks, kuid play-off on kõige olulisem. Oleme suutnud kaks aastat järjest hokikulla Narva tuua ja oma fänne rõõmustada, algavaks hooajaks on meil sama eesmärk,” kinnitas ta.

NARVA PSK

Koduhall: Narva jäähall

Särkide värvid: punane ja valge

Peatreener: Raiss Davletkildejev

Abitreener: Vladimir Tsiprovski

Meeskonna esindaja: Leonid Gulov

Arst: Niina Hassjanova

Kapten: Ilja Iljin

Abikaptenid: Sergei Manuškin ja Kirill Iljin

MEESKONNA KOOSSEIS

Väravavahid: Anatoli Sizov, Dmitri Rovda, Aleksandr Kolossov, Aleksandr Šustov

Kaitsjad: Juri Zubov, Artjom Medvedjev, Sergei Manuškin, Vladlen Antševski, Maksim Anohhin, Dmitri Patrušev, Kirill Iljin, Sergei Gulov, Filipp Švarõgin

Ründajad: Nikita Puzakov, Aleksandr Kuznetsov, Ilja Iljin, Aleksandr Bogdanov, Aleksandr Rabotinski, Dmitri Rabotinski, Jegor Nevzorov, Andrei Aleksandrov, Nikita Minin, Aleksandr Titov, Pavel Kulakov, Georgi Vassiljev, Aleksandr Saprõkin

FOTO: Sergei Stepanov (NPA)


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI