Coolbet Hokiliigas olid võidukad Tallinna Kalev/Viking ja Välk 494
01.12.2018
Coolbet Hokiliigas võttis HC Everest kodujääl vastu 1:8 (1:3 ; 0:1 ; 0:4) kaotuse mängus Tallinna Kalev/Vikinguga. Välk 494 aga võitis kodujääl Narva PSKd tulemusega 6:5 (0:1 ; 2:3 ; 4:1). Pärast III ringi teist mängu muutus taas liiga tabeliseis, Välk 494 on tabeli liider 17 punktiga, omavahel vahetasid positsioonid  Tallinna Kalev/Viking ning Narva PSK-l vastavalt punktidega 16 ja 14, HC Everestil on tabelis 1 punkt.

HC Everesti ning Tallinna Kalev/Vikingu vahelise mängu esimene värav sündis 9. minutil kui HC Everesti puuriluku seljataha saatis litri Sergei Ivanov (Sillandi), Oskar Levin viigistas seisu 12. minutil. HC Everestil ei õnnestunud rohkem rünnakuid realiseerida ning mängu järgmised 7 väravat sündisid Tallinna Kalev/Vikingi löökidest. Vikingi väravad lõid Roman Kolenchukov (Kuznetsov, Novikov), Deniss Antonov (Ivanov, Filippov), Aleksandr Kuznetsov (2) (Kolenchukov, Brandis; Brandis, Gristšenko), Gennadi Filippov (Vinogradov), Konstantin Gristšenko (Kuznetsov, Kolenchukov). 3 sekundit enne lõpuvilet lisas Sergei Ivanov oma teise väravaga Tallinna Kalev/Vikingu arvele veel ühe värava, tehes mängu lõppseisuks 1:8.

Teisel kolmandikul sündis samuti kokku kaks väravat kui puurilukkude seljataha lõid HC Everesti poolelt taas Andrei Ivanov (Tšaltsev, Sergeev) ning Narva PSK poolelt Ilya Ilin (Aleksandrov). Otsustaval kolmandikul suurendas Narva PSK 2:2 viigiseisult punktiseisu kui kaks järjestikust väravat lõid Aleksandr Rabotinski (Kulakov, Vassiljev) ja Alexander Bogdanov (Kulakov, Ilin).  Andrei Ivanov (Rozinko, Sergeev) HC Everestist vastas vahetult enne lõppu oma ja ühtlasi meeskonna 3. väravaga, tehes mängu lõpptulemuseks 3:4. Narva PSK kirjutas liigatabelisse lisa 3 punkti.

HC Everesti väravat kaitsnud Andrei Gavrilov tõrjus mängu jooksul 28 vastase litrit, Tallinna Kalev/Vikingi puurilukk Anatoli Sizov tõrjus 24 pealelööki.

Coolbet Hokiliiga teises mängus Lõunakeskuse liuväljal võitis Välk 494 6:5 Narva PSKd. Mängu skoori avas Narva PSK Alexander Bogdanovi (Puzakov) väravast 19. minutil. See jäi ka esimese kolmandiku ainsaks väravaks. Teisel kolmandikul sündis Alexander Bogdanovilt veel kaks väravat, mõlema värava puhul andis resultatiivse söödu Ilya Ilin. Välk 494 avas skoori alles 33. minutil kui kui Narva PSK puuriluku seljataha lõi litri Mihkel Võrang (Garanin). Tihedas heitluses lõid mõlemad meeskonnad teisel kolmandikul veel ühe värava, Dmitri Kuznetsov (Sokolov) Välk 494st ning Georgi Vassiljev (Ilin) Narva PSKst. Teine kolmandik lõppes seisuga 2:4 Narva PSK kasuks. Otsustava ülipõneva kolmandiku viimasel 10 minutil läks Välk 494 Vladislav Sokolovi (2) (Kuznetsov (2), Voitsekhivskyi (2)) ja Fedor Gusynini (2) (Jakovlev, Filippov; Rõbushkin, Kuznetsov) väravatest oma teed. Georgi Vassiljev (Kulakov) Narva PSKst vastas küll ühe väravaga, kuid heitlus lõppes Välk 494le 6:5 võiduga. Välk 494 kirjutas liigatabelisse 3 punkti.

Välk 494 väravat kaitsnud Aleksandr Tkachuk tõrjus 22 vastase litrit, Narva PSK väravavaht Dmitri Rovda aga  39 pealelööki.

8. detsembril kell 14.00  kohtuvad Kohtla-Järve jäähallis HC Everest - Välk 494 ja kell 17.45 Tondiraba jäähallis Tallinna Kalev/Viking - Narva PSK. Delfi TV teeb otselülituse Tallinna mängult.