Balti Hokiliiga: kolm päeva täis vägevat jäähokit! 
01.12.2020
Sel hooajal esmakordselt startinud Balti jäähokiliitude ühistööna sündinud Balti Hokiliiga kolmepäevased alagrupiturniirid on tänaseks lõppenud. 

Kuigi pühapäevane viimane, ja vaat, et veel kõige intrigeerivam, kohtumine Astri Arenal jäi toimumata, näitas kogu turniir üsna selgelt, et koostöö Balti riikide hokiliitude vahel mitte ei peaks lihtsalt jätkuma, vaid võiks edaspidi ka suuremalt toimida. 

27. novembril lendas litter avakohtumises Tartus jääle, kui koduklubi Välk 494 võõrustas leedukate Kaunas Hockey satsi. Tartukate töö antud mängus oli kiire ja korralik, lõppskooriks vormistati suisa 10:4 
Tavapärase väravamasinana töötasid Titarenko ja Shapovalov, kelle kummagi arvele 2 väravat lisandus, samuti skooris Harri Koll ning oma skoori klubi eest avas ka täienduseks toodud Stefan Garanin. 
Ka Leedus toimuva alagrupiturniiri mängudes astusid esimestena võitlustulle Leedu ja Eesti klubid: Vilniaus Hockey Punks ning HC Everest. Väga tasavägisest kohtumisest noppis võidupunktid samuti võõrustajaklubi, kui tabloole jäi tulemuseks 3:2
Kohtlajärvekate poolt sahistasid võrku Egor Antonenko ning Andrei Bedniakov. 
Teine turniiripäev tõi Tartusse lätlaste ning leedukate omavahelise mõõduvõtu: eelmise õhtu väravatesajust taastuv Kaunas Hockey-l avanes võimalus vigadeparanduseks HK Mogo vastu. Paraku ei halastanud leedukatele ka mogokad, sest riietusruumi saadeti Kaunas Hockey skooriga 2:7. Alagrupi favoriidid olid seega välja selgitatud. 


Lõunapool mängis oma teise kohtumise HC Everest, kellele konkurentsi sedapuhku pakkus lätlaste HK Liepaja ning nende näol oli tegu oluliselt kõvema pähkliga, kelle tugevamat koort kohtlajärvekad kokkuvõttes tunnistama pidid. Tabloole mängiti lõppskooriks 2:11. 
Enda nimele golli kirja said taas Egor Antonenko ning Danila Levanov. Balti Hokiliiga kolmas mängupäev kulmineerus Tartus aga kurbade uudistega, kui EJHL direktoraadi koosoleku otsusega jäeti ära mäng HK Mogo ning Välk 494 vahel viimase nelja meeskonnaliikme positiivse koroonaproovi tõttu. 
Sel nädalal koguneb koosolek uuesti otsustamaks, kas ärajäänud mäng toimub tagantjärgi. 

Leedus aga mängiti viimane kohtumine HK Liepaja ning Vilniaus Hockey Punks vahel, kus lätlased taas oma sõna maksma panid. Darius Kasparaitise nimelise alagrupiturniiri viimase mängu tulemuseks jäi 3:1 
Sel nädalal koguneb ka EJHL direktoraat otsustamaks, kas Tartus ärajäänud kohtumine Välk 494 ja HK Mogo vahel mängitakse tagantjärgi. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI