Tampere Tappara võitis Jäähoki Meistrite Liiga
19.02.2023

Jäähoki Euroopa Meistrite liiga võitis teise Soome klubina Tampere Tappara, kes alistas laupäeval peetud finaalmängus koduväljakueelist nautinud Rootsi klubi Luleå HF-i tulemusega 3:2 (2:0, 0:0, 1:2).

Kristian Tanus viis Tappara juba teisel minutil juhtima ja veidi hiljem kasvatas Niko Ojamäki külaliste eduseisu. Teisel kolmandikul väravaid ei visatud ja kolmanda perioodi alguses viskas endine NHL-i proff Jori Lehtela seisuks 3:0.

Sellega ei olnud mäng veel otsustatud, sest kaheksa minutit enne lõppu realiseeris Erik Gustafsson ( Luleå) arvulise ülekaalu ja 2:10 enne lõppu vähendas Juhani Tyrväinen vahe minimaalseks. Päästvat kolmandat väravat aga ei tulnud, kuigi viimasel kolmandikul olid pealevisked Luleå kasuks 22:1.

Poolfinaalis lülitas Luleå HF konkurentsist teise Rootsi klubi Frölunda HC. Viimases kaheksas Meistrite liiga finaalis mänginud Frölunda HC on võidutsenud neljal korral, olles ka enim tiitleid võitnud klubi, kuid seekord otsustavad võitja Tappara ja Luleå. Neist viimane võidutses Meistrite liigas hooajal 2014/2015, kui finaalis alistati just Frölunda.

Tappara mängis ka eelmisel hooajal finaalis, kuid seal tuli tunnistada Rootsi klubi Rögle BK paremust. Eelmise hooaja meister Rögle langes konkurentsist juba veerandfinaalis, kui kahe mängu kokkuvõttes jäädi 4:7 alla Tapparale.

Hooajal 2017/2018 võitis esimese Soome klubina Jäähoki Meistrite Liiga JYP, kelle koosseisu kuulus ka Robert Rooba.

Tänavu osales Jäähoki Meistrite Liigas Eesti koondise ründaja Robert Arrak, kelle koduklubi Krakówi KS Comarch Cracovia ei pääsenud alagrupist edasi.

Allikad: ERR Sport / Champions Hockey League