Spiros Anastasiadis: muutusime turniiri jooksul paremateks
08.04.2018

Eesti jäähokikoondise peatreener Spiros Anastasiadis ütles Tondiraba jäähallis lõppenud MM-turniiri järel, et meeskonna mäng muutus turniiri vältel järjest paremaks.

“Laupäev oli emotsionaalne päev jäähoki jaoks kogu maailmas. Hindan väga, et IIHF ja EJHL avaldasid hukkunud Kanada jäähokimängijatele enne mängu algust austust. See pani paljusid inimesi mõtlema, et elus on suuremaid asju kui hoki. Kui mängid, siis parem anna endast kõik, sest kunagi ei tea millal on viimane kord,” ütles kanadalane.

“Samamoodi lähenesid meie poisid viimasele mängule Poolaga. Nad andsid kõik, mis neid anda oli. Nad mängisid nagu meistrid. See oli küll kullamäng ühe meeskonna jaoks, aga me mängimise nii nagu oleks see meie kullamäng. Nende jõupingutus valmistas mulle heameelt,” tunnustas Anastasiadia oma meeskonda.

“Alustasime turniiri väga halvasti. Usun, et üks värav oleks võinud kõike muuta. Kui oleksime avamängus ise esimesena värava visanud, siis võinuks kõik teisiti minna. Meil võttis veidi aega enne kui oma mängu üles leidsime,” tõdes peatreener.

“Treeneri ülesanne on muuta mängijaid iga päev paremaks. Kui vaatame turniirile tagasi, siis tõesti usun, et tegime seda! Austraalia vastu saime suure võidu, mäng Lõuna-Koreaga oli fantastiline! Poola vastu mängisime kogu südamega. Tahtsime anda endale võimaluse ning panna meie ümber olevad inimesed uhkust tundma,” sõnas Anastasiadis.

“Kokkuvõttes paistsid paljud mängijad lõppenud turniiril väga hästi silma. Meie väravavaht Oliver Soovik mängis esimeses mängus kohutavalt, aga ta võttis end seejärel väga hästi kokku ja selle üle tuleb uhke olla, 17-aastase poisi jaoks on see suur kordaminek. Hendrik-Paul Laosma füüsiline ja tugev mäng paistis silma. Artjom Anufirijev on väga heade individuaalsete oskustega kaitsja, kes sai otsustavatel hetkedel väga palju mänguaega. Ründeliinis oli palju teravaid mängijaid – Jürgens, Aleksandrov, Jõgi, Kiik, Puzakov, Nevzorov, Rae tegid väga korraliku turniiri,” leidis juhendaja.

“Edasiliikumiseks peame eelkõige arendama kaitsemängu. Kui seda suudame, siis suudame ka teiste meeskondadega võrdselt mängida ning järgmistel aastatel sammu edasi,” võttis koondise peatreener turniiri kokku.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI