Solidaarsus, finalist ja vigade parandus ehk NHL jätkub
31.08.2020
Möödunud nädalal teatas NHL mängukava muudatusest, kui võistlustulle allesjäänud tiimide mängijad protesti märgiks mängimast keeldusid.

''Pärast pikka diskussiooni otsustasid NHL-i mängijad astuda sammu tagasi ja protestida rassismi ning politsei brutaalsuse vastu. NHL toetab mängijate otsust ning korraldab mängude ajakava ümber.'' sõnas NHL ja NHL mängijate assotsiatsioon.

Tänaseks jätkatakse mängudega praeguse kava järgi.

Victor Hedmani üleajavärav saadab Boston Bruinsi koju

Tampa Bay Lightningu ründaja, 29-aastane Victor Hedman, skooris topelt üleajal, vormistades 3-2 tulemuse ja viies meeskonna edasi finaali.

Andrei Vasilevskiy sooritas 45 tõrjet, Ondrej Palat sai neljandat mängu järjest enda arvele väravapunkti. Tampa Bay mängis end neljandat korda kuue hooaja jooksul Stanley karika finaali.

''Hoolimata skoorist, olen meeskonna üle uhke. Nad on teinud kõike, mida oleme neilt sel aastal oodanud!'' võttis peatreener mängu kokku.

Järgmisena ootab ees kohtumine kas New York Islandersi või Philadelphia Flyersitega.

Pingelise heitluse tipud asuvad siin

Vegase kuldsed rüütlid skoorisid kolmandal veerandikul 3 väravat ja vormistasid Vancouver Canucksi üle võidu

Vancouver Canucks mängis oma eduseisu maha, kui Nate Schmidt kolmandal veerandikul Vegase eest kolmanda värava viskas. Paar minutit hiljem saatis Max Pacioretty Schmidti söödu uuesti vancouverlaste võrku ning 5:3 lõpptulemuse tegi William Karlsson oma väravaga.

''Teadsime, et täna näeme vastaste parimat mängu, '' kommenteeris Pacioretty, kelle arvele täna kaks väravat ja resultatiivne sööt lisandus ''Algul oli tunne hea, aga penalti lõi meid rivist välja.. me mitte ei lasknud neil väravaid lüüa, vaid kaotasime ka oma rütmi ja sarmi. Kolmandal perioodil saime uue hoo sisse ja mängisime taas oma mängu.''

Kõik mängu kõrghetked järelvaadatavad siin

Thomas Greiss sooritas 36 tõrjet ja aitas New York Islandersi võidule

Brock Nelson skooris kaks, Jean-Gabriel Pageau ühe, pikendades oma võiduseeriat Philadelphia Flyersite üle veel korra.

Thomas Greissi sõnutsi on valmisolek väga tähtis: ''Kunagi ei tea mis juhtuda võib, alati peab valmis olema!''

''Greiss tegi mõned päris suured sammud, et meid mängus hoida, '' kommenteeris Brock väravavahi sooritust ''Hea kindel tunne on teada, et oled endiselt mängus sees. Oluline on teada, et värav on kaitstud - sellega võidetakse mänge, eriti võistluse selles faasis. See meie jaoks otsustav oli.''

Tõrjed, söödud, väravad

Dallase tähtede võiduseeria lõpetatud: Colorado Avalanche skooris 6 ja noppis võidu

Michael Hutchinson sooritas 31 tõrjet, tehes korduskohtumises vigade paranduse ja vältides sellega väljalangemist.

Colorado skooris esimesel veerandil 5 väravat, millest neli mahtusid 2 minuti ja 36 sekundi sisse, mis on sekundi võrra aeglasem NHL playoffi kiireima nelja värava rekordist (1944. aasta poolfinaal, kui Montreal Canadiens kohtus Toronto Maple Leafs-iga).

''Pidime end parimast küljest näitama, '' kommenteeris Avalanche ründaja Pierre-Edouard Bellemare ''Eelmine mäng ei alanud nii nagu soovisime.. Otsustasime nüüd enda parimat versiooni näidata ja algus oli tõesti hea.''

Eelmises kohtumises viskas Dallas Stars juba esimesel veerandajal kolm väravat, millele Valeri Nichuchkin, Colorado ründaja, kahega vastas. Avalanchede õnn siiski pikalt ei kestnud:

''Dallas lendas kohe peale, teenis oma võimalused ja ühel hetkel olime 3:0 taga, '' kommenteeris Colorado Avalanche kapten Gabriel Landeskog ''Kui hoo sisse saime, läksime muidugi iga hetkega paremaks, eriti teisel veerandajal. Seis oli isegi üsna lootustandev, proovisime skoori ka viimasel veerandil viigistada, kuid õnn polnud siiski meiega.''