Robin Mürkel:''Koondise eest on alati tore mängida, seal õpib teistsugust mängu kui Soomes õpetatakse''
09.12.2020
Robin Harly Mürkel, 18-aastane Karhu-Kissat U20 ridadesse kuuluv mängumees, kes tublilt esindanud nii Eesti U18 kui U20 koondist. 

Kui nii mõnegi teise noore hokimängija lugu saab alguse Eestist ning ühel hetkel kolitakse profikarjääri nimel Soome, siis Robini lugu käib veidi teistpidi: Helsingis ilmavalgust näinud, aastate pärast kodumaale tagasi kolinud, kuid jäähoki nimel taas, uisud seljakotis, põhjanaabrite juurde tee jalgealla võtnud.  


Alustasin jäähoki mängimisega nelja aastaselt, kuna nägin televiisorist hokit ning mulle väga meeldis see.
Kolisime aga Eestisse, sest ema tahtis, et käiksin Eestis koolis. Mulle see mõte väga ei meeldinud, sest mu meeskond asus Soomes ja reisisin igal nädalavahetusel Soome mängudele. Seepärast kolisime ka siia tagasi.

Esindasid mitu hooaega HIFK värve, tänavu oled teist aastat järjest Karhu-Kissate värvides. Mis klubivahetuse põhjustas?

HIFK eest mängisin 3 hooaega. Vahetasin meeskonda, kuna Karhu-Kissat võimaldab rohkem mänguaega ja enne HIFK-i siirdumist oli mu meeskonnaks Karhu-Kissat. 

Kuidas tänavune hooaeg on kulgenud ning isiklikus plaanis asjad sujunud? 

Tänavune hooaeg on kulgenud hästi, aga palju on parandada, näiteks punktide tegemist. Praegune olukord on nagu on, sinna midagi parata ei saa ja üritan ikkagi edasi treenida olenemata sellest, et mängud on pausil. 

Millised on sinu enda lemmikklubid ja mis neist su favoriidid teeb?

Minu lemmikklubi on Soomes HIFK ja NHL-is Chicago Blackhawks.
HIFK seepärast, et nende mängu nägemise pärast alustasin hokimängimist ja Blackhawks, sest mulle meeldib nende mängustiil ning neil on head mängijad. 

Oma debüüdi U18 koondise eest tegid kõigest 15-aastaselt, kuidas on U18 ning U20 koondiste esindamine su karjäärile kaasa aidanud?

Koondise eest on alati tore mängida, seal õpib teistsugust mängu kui Soomes õpetatakse ning sealt saab alati midagi uut enda mängu kaasa võtta. 

Millega jäähoki väliselt tegeled?

Jäähoki väliselt käin keskkoolis ja ametikoolis (Robin õpib majandusteadust), Soomes on võimalik valida, et teed osa mõlemast. Kui on vähegi aega puhata, siis puhkan ja olen sõpradega. 

Millised tulevikuplaanid sul on?

Tulevikus tahan kooli kiirelt lõpetada ja võib olla kusagile välismaale mängima minna kui selline võimalus tuleb. Plaanis on ikka hokit edasi mängida nii kaua kui võimalik. 


Robinist ilmus Eesti Hoki veebis ka kahe aasta eest lugu, loe siit!

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI