Robert Rooba: ''Mingil hetkel täiesti utoopilisena tundunud unistusest sai reaalsus''
18.11.2020
Täna avab ukse oma mõtetesse nii U18, U20 kui meeste koondist esindanud JYP Jyväskylä mängumees, kes tänavu taas parima hokimängija tiitli auga pälvis - Robert Rooba!

Juba 2008. aastal üle lahe kolinud ning Espoo Blues U16 meeskonnaga liitunud ja juba esimesel hooajal vägagi head hoogu näidanud Robert sõnas, et toona oli tegu tema kohaga: Soome asub kodule lähedal, mis võimaldas tal kaugõppes gümnaasiumi lõpetada, samuti tänu lugematutele noorteturniiridele ning laagritele oli keskkond juba mõneti tuttav. Ühtlasi on Soome näol tegu täieliku omaealiste maailma tipptasemega. 
''Ka tänasel päeval on kindlasti endiselt tegu minu kohaga, muidu ma ju siin poleks. See, mida toob tulevik ja järgmine hooaeg - näeme siis, kui hetk on selleks õige.''

Oma debüüdi SM-liigas tegi Robert hooajal 2011/2012, kui Espoo Bluesi ridades toona 18-aastasena esmakordselt suures mängus jääle uisutada sai. Kuidas see mõjus unistamisele ning eesmärkide seadmisele? 

Ma arvan, et minu puhul oli see kindlasti väga hea mõjuga. Mingil hetkel täiesti utoopilisena tundunud unistusest sai reaalsus ning see andis mulle julgust unistada veel suuremalt ja näha veel rohkem oma unistuste nimel vaeva.

Mis on see x-faktor, mis aitab raskustega toime tulla, kui mõtled, et enam ei jõua? 

Ma ei ütleks, et see on x-faktor, pigem on tegu ''ma ei anna alla'' mõtteviisiga, mille vanemad mulle pärandanud ning õpetanud on. Aegajalt tuleb ka juhe stepslist välja tõmmata, puhata, olukord nullida ning siis jälle uue energiaga otsast peale hakata. Ka see on täiesti normaalne viis, kuidas raskeid hetki käsitleda. 

Millist mõju on praegu maailmas pahandust külvav koroona-viirus avaldanud nii individuaalselt kui meeskondlikult? 

Kindlasti on senine hooaeg nii individuaalselt kui ka meeskondlikult koroona pärast keeruline olnud. Individuaalselt on see tähendanud põhimõtteliselt sotsiaalelu täielikku puudumist, mis tavaliselt on olnud parimaks vahelduseks tihedale mängude ja treeningute graafikule. 
Meeskondlikult on olnud suurimaks probleemiks erinevad palga(vähenduse)läbirääkimised ning muud finantsraskused, mis kogu meie liigat on tabanud. Loomulikult nii meeskondlikult kui individuaalselt on suureks probleemiks olnud publiku osaline või täielik puudumine mängudelt. 

Kui tänasel päeval on kiirus see märksõna, mis hokis otsustavaks saab, mida võiks veel tulevik tuua?

Fakt on see, et hoki muutub iga aastaga kiiremaks. Hokimängijate kui sportlaste võimalused end füüsiliselt (kiirus, jõud, osavus jne) arendada on muutunud peaaegu piiramatuks, mis toob kaasa selle, et mäng muutub lisaks kiirusele ka veelgi palju tehnilisemaks. Eks mängu olemus jääb alatiseks samaks, aga kiiruse, osavuse ning loovuse lisandumine muudab hokit kindlasti veelgi atraktiivsemaks ning põnevamaks. 

Kõige edukam hooaeg karjääri jooksul ning mõni hokimoment, mis kunagi ei unune ning mida uuesti läbi elad. 

Ma ütleks, et hetkel on individuaalselt mu edukaim hooaeg olnud kindlasti eelmine hooaeg. Kui nüüd mõelda meeskondlikult võidetud auhindade peale, siis oli vast edukaim 2017/2018 hooaeg, kui kõigepealt võitsime JYP-iga Champions Hockey League meistritiitli ning hiljem saavutasime Eesti koondisega Leedus I divisjoni B-alagrupis pronksmedali. 
Hetk, mis kunagi ei unune ning olen korduvalt oma peas läbi elanud, on mu esimene Liiga värav 2013. aastal Espoo Blues-i särgis. 


Roberti koduklubi JYP Jyväskylä mänge on eestikeelse kommentaariga võimalik vaadata Telia Inspira kanalil. 
Järgmine kohtumine leiabki aset täna, 18. novembril algusega 18:30, kui külla sõidetakse HPK Hämeenlinnale. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI