Petri Skriko: Eesti hokimängijatel on kõvasti potentsiaali
07.09.2023

Eesti Jäähokiliit avalikustas täna oma uue peatreeneri, kelleks on endine pikaaegne NHL-i hokimängija ja rahvusvahelise kogemusega tipptreener Petri Kalevi Skriko.

“Petri on ise olnud tipptasemel hokimees ja teab täpselt, millist tuge ja toetust mängijad vajavad, et rakendada oma täit potentsiaali. See oli meie jaoks oluline faktor uut peatreenerit valides,” selgitas treeneri valiku tagamaid Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras. Parras lisas, et Skriko elufilosoofia ja üldised arusaamad ühtisid Eesti Hoki tulevikunägemusega.

Uus peatreener Petri Skriko on olnud absoluutse tipptaseme hokimängija – ta on mänginud erinevates klubides maailma kõrgeimas hokiliigas NHL ning hiljem olnud pikalt erinevate NHLi klubide skaut.

Soomest pärit hokistaar on oma karjääri jooksul võitnud hulgaliselt nimekaid auhindu. Ta aitas Soomel võita 1981. aasta juunioride jäähoki MM-il hõbemedali ja 1982. aasta juunioride MM-il pronksi, kus ta ühtlasi nimetati turniiri parimaks ründajaks. Lisaks on ta kahel korral esindanud Soomet taliolümpiamängudel ning mitmel korral maailmameistrivõistlustel ja Kanada karikavõistlustel.

Peale oma tippsportlase karjääri lõppu asus Skriko treenima Herningi jäähokiklubi Taanis. Herningit on nimetatud ka jäähoki “imede linnaks” – sealt 50 000 elanikuga linnast on pärit lausa viis maailma kõrgeima hokiliiga NHLi mängijat. Tänu tipptasemel hokimängija karjäärile ning pikaajalisele treeneritööle teab Skriko täpselt, millist tuge ja toetust mängijad vajavad.

“Olen väga tänulik võimaluse eest Eesti rahvuskoondist treenida. Loodan jätkata eelmiste treenerite poolt hästi tehtud tööd ning viia Eesti hoki uuele tasemele,” oli uus peatreener Skriko tänulik talle antud võimaluse eest. Skriko tõi välja, et tal on plaanis rakendada aastate jooksul kogutud ekspertiisi ka meie meeskonna peal.

Skriko arvates on tema koduriigi Soome ja Eesti sportlastel palju ühist. “Soome ja Eesti koondised on küllaltki sarnased – mõlemas on palju noori ja entusiastlikke sportlaseid, kes soovivad areneda ja kõrgele tasemele jõuda, Eesti mängijatel on selleks potentsiaali,” ütles peatreener.

Skriko usub, et Eesti on jäähokis uutesse kõrgustesse tõusmiseks valmis. “Eesti hoki on juba teinud suuri edusamme ja usun, et on valmis tegema isegi veel suuremaid. Olen sarnast arengut kogenud nii Soomes, Taanis kui ka NHL-is ja plaanin ka Eesti mängijaid veenda, et kõik on võimalik,” kirjeldas Skriko Eesti hoki tulevikuvaateid.

Foto: Catherine Kõrtsmik 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI