PAF Naiste Hokiliiga eelvaade #5: Uue kuue saanud Viljandi Hokiklubi läheb eelkõige nautima ja võitma
28.09.2022
Kevadel Naiste Hokiliigas viienda koha saanud Viljandi hokinaised lähevad uuele hooajale vastu uues kuues - HK Fellin Fuuriad on jäänud minevikku ning naiskond kannab nüüd Viljandi Hokiklubi nime. Kapten Margaret Neeringu sõnul soovivad mulgi neiud tänavu oma kohta parandada, kuid eelkõige minnakse jääle eesmärgiga hokimängu nautida ja mänge võita.

HK Fellin Fuuriate naiskond ühines Viljandi Hokiklubiga eelkõige pragmaatilistel kaalutlustel. "See oli rahaliselt mõitslik otsus. Ühe nime, portaali ja klubi kaudu on lihtsam majandada. Kuna mõlemat klubi veavad samad inimesed, siis sujus ühinemine väga lihtsalt," selgitas Neering.

Mulgi neiud valmistusid hooajaks eelkõige üldfüüsilise ettevalmistuse treeningutega, mõned naised käisid koos meestega Tartus mängima. Neeting avaldas lootust, et Viljandi jäähall saab külmunud katte oktoobri lõpus või novembri alguses. Samas on energiahindade ulatusliku tõusu tõttu räägitud avalikult võimalusest, et Viljandi jäähalli tänavu jääd ei tulegi. "Mõtleme sellele päris palju, sest naised ei saaks kaks korda nädalas Tartus treeningutel käia. Siiski oleme optimistid ja loodame parimat," sõnas ta.

Sarnaselt teistele PAF Naiste Hokiliiga võistkondadele ei ole ka Viljandi Hokiklubi mängijate põhituumik suve jooksul muutunud, kuid treeningutega on liitunud noori hokihuvilisi tüdrukuid. "Kui tüdrukud on juba natuke trennides osalenud ning on tublid, tahtmist täis ja julged, siis anname neile hea meelega mänguaega. Loomulikult teevad algajad vahel vigu, mis vahel võivad värava maksta, aga meil ei teki sellest mingit teemat," lubas naiskonna kapten.

Viljandi Hokiklubi seab endale sihiks eelmise hooajaga võrreldes parema koha saavutamise, mis tähendaks lõplikku positsiooni esinelikus. Seejuures tuleks selja taha jätta üks naiskondadest, kes on deklareerinud oma ambitsiooni Eesti meistriks tulla (HK Roosa Panter, HC Everest, HK Säde) või vähemalt hõbemedalit kaitsta (HC Grizzlyz). "Meie peamiseks tugevuseks on tiimi vaim - riietusruumis valitseb pingevaba ja rõõmus õhkkond. Mängijad naudivad jäähokit ja tahavad samas ka võita. Ka meil esineb olukordi, kus treener muudab viisikuid, et otsustaval hetkel hea tulemus välja võidelda," rääkis Neering.

Neering ja teised Viljandi Hokiklubi neiud ootavad hooaja algust põnevusega. "Tänavu on mängud ja tulemused ettearvamatumad, naiskondade juures toimunud muudatused muudavad liiga võrdsemaks. Nii ei teki enam mahasurutud tunnet, kus mäng käib ainult meie tsoonis," oli Neering veendunud.

Viljandi Hokiklubi fännidele on kaptenil lihtne ja selge üleskutse: ikka ja jälle naiskonda toetama tulla!

Viljandi Hokiklubi treener on Ragnar Soo ning naiskonna esindaja Eve Elken.

Foto: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI