PAF Naiste Hokiliiga eelvaade #4: Supertäienduse saanud Tartu Hokiklubi Säde jahib esimest meistritiitlit
27.09.2022
Tänase PAF Naiste Hokiliiga asutajaliikmete hulka kuuluv Tartu Hokiklubi Säde sai uue hooaja eel silmapaistva täienduse ega tee saladust oma soovist võita klubi ajaloo esimene Eesti meistritiitel. 

HK Säde naiskonnaga liitus algavaks hooajaks Venemaa naiste, U18 ja U16 noortekoondistesse kuulunud ning mitu hooaega nii Venemaa kui Šveitsi klubides mänginud 19-aastane tartlanna Kristi Šaškina. "Kristi osales varem meie treeningutel ning avaldas soovi naiskonnaga liituda. Ta on väga hea mängija, keda on tõeliselt ilus vaadata! Kristi on hea näide sellest kui kaugele võib välja jõuda. Meie naiskonna jaoks on ta suur abi - kindlasti aitab Kristi häid olukordi luua ning läbi tema tekib meil rohkem väravavõimalusi," rõõmustas Tartu Hokiklubi Säde ründaja ja eestvedaja Merlin Griffin.

Griffini hinnangul sujus HK Säde ettevalmistusperiood väga hästi. "Suvel tegime teadliku pausi, et keha ja vaim saaksid puhata. Korraldasime kaks korda nädalas treeninghalli juures visketreeninguid, mida juhendasid meie pea- ja abitreener. Nüüd toimuvad treeningud jäähallis. Tunneme, et vaimule antud puhkus oli vajalik ja tuli kasuks," rääkis Griffin. HK Säde peatreener on Oleg Puzanov ning abitreener Maksim Shkitskiy.

Senise viie hooaja jooksul on HK Säde võitnud kolm pronksmedalit ning jäi kevadel neljandaks. Naiskonna põhituumik püsib muutumatuna, Šaškina kõrval on naiskonnaga liitunud mõned nooremad mängijad. "Meil on endiselt kaks väravavahti - Triinu Tuvike ja Kai-Liis Kalmus, ka ülejäänud naiskond on jäänud samaks. Samuti osalevad meie treeningul mõned algajad neiud; eks hooaeg näitab kuidas nad ennast tunnevad, hetkel nad veel meistriliiga tasemel pole. Samuti käivad meie treeningutel paar tüdrukut Jõgevalt, keda võtab kaasa sealsamas elav Teele Randoja," selgitas Griffin.

Uut hooaega alustavad tartlannad innuga ning soovivad rohkem võita. "Meie ootus on endast igas mängus kõik anda. Oleks tore hooaja lõpus ilus medal kaela saada. Samuti tahame uusi mängijaid võimalikult palju jääle lasta ning anda neile võimaluse koos meiega medalile tulla," ütles Eesti Hoki hooaja avaüritusel Tartu Hokiklubi Säde naiskonda tutvustanud kapten Kristin Maris Mahla.

"Meie eesmärgiks on meistritiitel! Kui juba sihte seada, siis ikka maksimaalseid!" oli Griffin enesekindel. "Eelmisel hooajal oli näha, et suudame teistega võrdselt mängida. Usun, et algav hooaeg tuleb põnev ning naiskondade jõudude vahekord on võrdsem." 

Oma kodumänge Tartu Astri Arenal pidavad Sädemed ootavad oma fänne ja kõiki teisi taaralinna spordisõpru endale kaasa elama. "Olge kannatlikud ja elage meile endselt kaasa. Ma usun, et meil on veel palju huvitavat pakkuda," kinnitas Mahla.

Fotol: Kristin Maris Mahla

Foto: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI