Pääsupiigad veetsid Kohtla-Järvel tööka ja lustaka treeninglaagri
26.07.2022

Pääsupiigad ehk Eesti neidude U18 jäähokikoondis veetis 18.- 22. juulil Kohtla-Järvel tööka ja lustaka treeninglaagri. 

Laagris osalesid 17 hokitüdrukut: väravavahid Sofia Salamatina ja Karola Vares ning väljakumängijad Miriam Miško, Rosanna Nero, Martha Peterson, Nora Vont, Marissa Reiter, Merili Ilmjärv, Svetlana Aleksejeva, Karina Demina, Amalia Geller, Kadi Ross, Käbi-Triin Riig, Miina Kriisa, Jete Marie Helekivi, Emilia Koger ja Olesja Prants. Pääsupiigade peatreener on Oleksii Lubnin ning abitreenerid Ott Tootsi, Villem-Henrik Koitmaa ja Margaret Neering.

Laagri korraldaja, Eesti Hoki juhatuse liige Kristi Seppa hinnangul läks laager igati korda. "Mul on nii hea meel, et leidsime koondisele teise väravavahi - Karola Vares oli väga tubli ja arenes laagri jooksul tohutult! Kõik tüdrukud olid väga tublid, pühendusid treeningutele, olid positiivsed ning said omavahel väga hästi läbi! Treenerid tegid samuti suurepärast tööd, omavaheline koostöö sujus ning harjutused olid huvitavad. Tänan veelkord kõiki meie toetajaid, tänu kellele saime laagri edukalt korraldatud," ütles ta.

Peatreener Oleksii Lubnin jagas osalejatele samuti kiidusõnu. "Oli väga tore laager, aitäh kõikidele tüdrukutele osalemise eest! Mulle väga meeldis," sõnas peatreener.

Abitreener Margaret Neering: "
Oli hea näha, kuidas tüdrukud said omavahel hästi läbi nii jääl kui vabal ajal ning tiimi vaim kasvas nähtavalt. Tüdrukute areng oli silmnähtav ja julgust tuli juurde."

Abitreener Villem-Henrik Koitmaa: "Oli igati edukas laager, kus nägime mängijate hetke taset ja suutsime anda ka hinnangu potentsiaalseks arenguks algaval hooajal."

Abitreener Ott Tootsi: "
Laager oli tüdrukutele väga kasulik kuna õpiti tundma nii üksteist kui ka üksteise mängustiili. Samuti õppisid treenerid tüdrukuid rohkem tundma ning said vajalikku infot eesolevaks MM-i ettevalmistusperioodiks."

Pääsupiigade treeninglaager sai teoks tänu heade toetajate Sconstruction OÜ, Kohtla-Järve Spordikeskuse, Tere ja Rannarootsi abile. Suur tänu kogu Eesti Hoki kogukonna poolt!

FOTO: Hendrik Soots
Laagrisse on oodatud tüdrukud vanuses 11-18 eluaastat, kes osalesid eelmisel hooajal regulaarselt jäähokitreeningutel. Väravavahtidel vanusepiir puudub.

Laagrisse kogunemine toimub esmaspäeval, 18.juuli kell 12:00 Kohtla-Järve jäähallis, millele järgnevad varustuse hoiustamine ja lõunasöök. Esimesel päeval on kavas üks jäätreening pikkusega 1,5 tundi, ülejäänud päevadel toimuvad kaks jäätreeningut. Ööbimine on korraldatud Virumaa hostelis kolmekohalistes tubades, kõik vahemaad on jalutuskäigu kaugusel. Laagri täpne ajakava selgub alanud nädala jooksul.

Laagri maksumus on 200€. Osalustasu palume maksta MTÜ Eesti Jäähokiliit arveldusarvele EE092200221077955394, selgitusse suvine laager ja osaleja nimi.

Pääsupiigade ühine treeninglaager on äärmiselt oluline naiskonnatunde kasvatamiseks, kokkumängu harjutamiseks ning uueks hooajaks füüsilise põhja ladumiseks. Naiste jäähoki on Eestis tõusuteel: eelmisel hooajal osalesid Naiste Hokiliigas kuus võistkonda ning Eesti koondis lõi pika vaheaja järel taasa kaasa MM-turniiril. Edasise arengu tagamiseks ülimalt oluline heatasemeline noortetöö, seega on Pääsupiigad pikemas perspektiivis Eesti naiste jäähokikoondise kasvulavaks.

 

Pääsupiigad alustasid oma lendu 15. mail Tallinnas, Haabersti jäähallis kui toimus esimene ühine hokilaager, kus osalesid 2x neidu Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist, Kohtla-Järvelt, Jõgevalt ja Võrust. Võistkonna eesmärgiks on osaleda 2024. aasta kevadel oma vanuseklassi MM-turniiril.  

Registreerimine ja lisainfo: Kristi Seppa, kristi@eestihoki.ee, 53433113

Huvilistel palutakse ühendust võtta esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui neljapäeva, 14. juuli hommikul.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI