Läti jäähokikoondis võttis Turkish Airlines Baltic Challenge Cupi võidu
10.11.2019
Läti klubide koondis alistas Turkish Airlines Baltic Challenge Cupi finaalis Ukraina 3:2 (1:1; 2:0: 0:1) ning noppis Balti turniirilt võidu. Kell 13.30 algab Tondiraba jäähallis 5.-6. koha mäng, kus lähevad vastavamisi Leedu ja Kasahstani U20 koondis ning kell 17.00 alustab võitlust 3.-4. koha mängus Eesti jäähokikoondis Rumeenia vastu.

Ukraina asus kohtumist esimesel kolmandiku 9. minutil juhtima Olexei Yanishevsky (Taran) väravast , Läti poolt vastas napilt enne kolmandikku lõppu Maris Dilevka (Rancevs; Ozolinš) ning pausile mingi viigiseisult. Teisel kolmandikul suutis Läti realiseerida 2 rünnakut, Ukraina väravavahi Oleg Petrovi seljataha saatsid litri Karlis Ozolinš (Dilevka; Rancevs) ja taas Maris Dilevka (Rancevs) ning viimasele kolmandikule mindi vastu Läti 3:1 eduseisus. Viimane võitluslik kolmandik lõi Ukraina vastuvärava Vitali Lyalka (Silnitsky), kuid sellest ei piisanud ning kohtumine lõppes 3:2 Läti finaalivõiduga. Mängude tulemuste tabeli leiab siit.

Eesti koondis mängib kohamängu Rumeeniaga, kellega viimati kohtuti 2019. kevadel Tallinnas toimunud maailmameistrivõistlustel kui mäng lõppes karistusvisetega Rumeenia kasuks 4:3.

Tondiraba jäähallis toimub selle hooaja tugevaim jäähokiturniir, kus mängivad lisaks Eesti, Leedu ja Läti klubide koondisele Ukraina, Rumeenia koondised ja Kasahstani U20 koondis. Eesti mängust teeb otseülekande ERR.ee.