Kuldlitter 2019 võitja on selgunud!
10.04.2019

2019. aasta koolispordivõistlus Kuldlitter sai finaalturiini näol huvitava ja pingelise lõpu kui piirkondlike turniiride võitjad kogunesid Tallinnas, Tondiraba peaareenil, et välja selgitada lõplik võidukarika omanik.

Finaalturniiri osales kokku neli kooli, õpilastega 1.-5. klassini. Tallinna Kesklinna ja Lasnamäe piirkonna võitjaks oli Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium. Haabersti, Nõmme ja Mustamäe piirkondliku turniiri võitja Tallinna Mustjõe Gümnaasium. Tartu linna piirkondlikuks võitaks oli Tartu Annelinna Gümnaasium ja Tartu maakonna võitjaks Vastseliina Gümnaasium.

Finaalturiiri võit, erinevalt eelmisest aastast, läks seekord Tallinnasse, kui Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium suutis alistada finaalipäeval kõik vastased. Kusjuures kõige pingelisemaks kujunes mäng Tartu Annelinna Gümnaasiumi vastu, kus paremus pandi maksma vaid ühe väravaga, lõppskooriga 1:0.

Samuti oli põnev kohutmine kolmandale kohale, kus Vastseliina Gümnaasium võistles Tallinna Mustjõe Gümnaasiumiga. Kui poole mängu ajal oli seis 2:2 siis Vastseliina kooli võistkonna ühtlane tase ja tugev võistkonnavaim viisid edule ja lõppskooriks kujunes lausa 12:3. Mõlemas võistkonnas mängisid kaasa ka tüdrukud, kes nii mõnigi kord oma eeskujuliku julgusega poistelt litri ära võtsid ja väravaolukordi lõid.

Kõik osalejad said auhinnaks diplomi ja jäätise ning esikolmikusse jõudnud kooliõpilased ja –õpetajad kaela ka medalid. Võidukarikas reisib sedapuhku kehalise kasvatuse õpetaja Roman Kolenchukoviga Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi koolimajja.

Kui varasemalt on piirkondlik turniir toimunud ka Viljandis, siis sel aastal jäi see koolide vähese huvi tõttu pidamata. Tulevastel aastatel loodame Viljandi taas võistlema saada ja ehk lisandub koolegi Ida-Virumaalt. Ühtekokku osales 17 kooli ja 144 õpilast.

Korraldajad tänavad omalt poolt kõiki kooliõpilasi ja -õpetajaid, treenereid ja lapsevanemaid, kes üritusele kaasa aitasid. Eriline tänu läheb Oleg Särkile!

Järgmise kooliaastani!

Pildil: Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi võistkond õpetajaga

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI