Käimasolev IIHF U20 MM jäetakase ära
30.12.2021
26. detsembril alanud IIHF U20 maailmameistrivõistluste kõrgeima divisjoni turniiri lõpuni ei mängita, vaid saadetakse mängijate ohutuse tagamise eesmärgil laiali.

Turniiri COVID-19 meditsiinigrupi ja IIHF meditsiinikomitee soovitustele tuginedes otsustas IIHF nõukogu Kanadas, Edmontonis toimuva U20 MMi ära jätta. 

Otsus langetati kolmanda ärajäänud kohtumise järgselt, kui Venemaa koondise mängija andis positiivse koroonaproovi ning 29. detsembriks planeeritud mäng Venemaa ning Slovakkia vahel ära jäi. Varasemalt jäid ära Šveitsi-USA ning Soome-Tšehhi mängud. 

Lisaks osalejate tervise ning turvalisuse tagamisele leidis nõukogu, et kahe päeva jooksul vajas edasilükkamist juba kolmas kohtumine ning seega on ürituse sportlik ausus rikutud ja kogu MM tuleb ära jätta. 

''COVID-19 ja Omikron tüve jätkuv levik sundisid meid oma tegevuskavasid kohe pärast saabumist ümber kohandama, et püüda takistada võimalikku levikut: see hõlmas endast igapäevast testimist ning positiivsete proovide korral meeskondade karantiininõude rakendamist.'' kommenteeris Luc Tardif

''Meie eesmärk oli osalevatele meeskondadele luua selle ürituse toimimiseks parimad tingimused, '' ütles Tardif ''Kahjuks aga sellest ei piisanud. Peame nüüd veidi aega võtma ja keskenduma sellele, et kõik mängijad ning taustajõud turvaliselt koju jõuaksid.''


Täna, 30. detsembril toimunud pressikonverentsil andis IIHF president Luc Tardif lootust, et noorte MM mängitakse 2022 suvel. 

Foto:  MATT ZAMBONIN / HHOF-IIHF IMAGES

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI