Jürgens ja Kiekko-Espoo juhivad play-off seeriat 3:2
31.03.2023
Morten Jürgens ja Kiekko-Espoo juhivad Soome Mestise veerandfinaalseeriat Rasmus Kiige ja TUTO Hockey vastu 3:2. Poolfinaali jõudmiseks vajatakse nelja võitu.

Kiekko-Espoo kaotas TUTO Hockey vastu avamängu 1:2, kuid võitis teise 6:4 ja kolmanda lisaajal 4:3. Neljapäeval õhtul oli Kiekko-Espoo Turus vastasest üle 6:1, viimase värava eest hoolitses Jürgens. Seega avanes Helsingi naaberlinna võistkonnal täna koduväljakul poolfinaali koht lunastada, ent TUTO Hockey võitis 4:1 ning esmaspäeval kohtuvad meeskonnad uuesti Turus. Vajadusel peetakse seistmes ja otsustav kohtumine kolmapäeval Espoos.

Avamängu vahele jätnud Jürgens on ülejäänud neljas kohtumises visanud kaks väravat. Kiik on Mestise sõelmängude eelringis ja veerandfinaalis jääl käinud kokku kuuel korral ega ole resultatiivsuspunkte teeninud.

Kristjan Kombe koduklubi Joensuu Kiekko-Pojat on nelja mängu järel Kokkula Hermese vastu viigiseisul 2:2, seni on alati võidukaks osutunud võõrsil mängiv meeskond. Neljapäeval pidi JoKP kodujääl tunnistama Hermese 4:2 paremust, Kombe teenis play-off seeria teise söödupunkti. Seeria viies mäng toimub laupäeval Kokkolas ning kuues teisipäeval Joensuus.