Eesti U20 noortekoondis kaotas MM-il Jaapanile 3:4
16.12.2022
Eesti U20 noortekoondis kaotas Bytomis toimuva MM-i I divisjoni B-grupi turniiri neljandas mängus Jaapanile 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) ning jätkab ühe punktiga kuuendal kohal.

Avakolmandiku keskel läksid jaapanlased Yusaku Ando väravast juhtima, kuid peagi seadis David Timofejev Konrad Kudeviita söödust jalule viigi.

Teisel kolmandikul läks omakorda Eesti koondis Deniss Kontseuse (Maksim Burkov) ja Marek Potšinoki tabamustest 3:1 ette, ent paraku anti ka tänases mängus eduseis käest ning viimasele vaheajale minnes näitas tabloo Rukia Morita ja Kotaro Murase väravate järel viigiseisu 3:3.

Viimase perioodi keskel viskas Morita oma teise värava, mis tagas Jaapanile 4:3 võidu ning tõstis nad hetkel kümne punktiga tabelis liidrikohale. Eestil on neljast mängust kirjas üks punkt, mis annab kuuenda koha.

Eesti koondise väravavaht Fjodor Aganezovs tõrjus mängu jooksul 43 ning jaapanlaste puurilukk Issa Tamura 24.

Järgmiseks hooajaks II divisjoni kukkumise vältimiseks peab Eesti laupäeval võitma Itaaliat ning lootma soodsatele skooridele teistes eelseisvates kohtumistes.

Tabeliseis enne reedeõhtuseid mänge: Jaapan 10 (4), Ukraina 9 (3), Itaalia 5 (3), Lõuna-Korea 3 (3), Poola 2 (3), Eesti 1 (4).