Eesti U18 noortekoondis sai kirja teise võidu, kui võitis IIHF I divisjoni MM-il Korea koondist 4:3
19.04.2024

Mängu läks juhtima üheksandal minutil Korea kui skoori avas Ryul Kwon. Viis minutit hiljem avas punktiarve Eesti U18 koondis, kui Roland Luhti ja Artjom Masljonovi söödust skooris Artjom Abeljanov. Kolm minutit hiljem oli täpne Maksim Burkov, kes viis David Timofejevi söödust Eesti juhtima 2:1.

Teise kolmandiku teisel minutil skooris Maksim Burkovi ja Nikita Antonovi söödust David Timofejev ning seis oli 3:1. Neli minutit hiljem jõudis väravani sama kolmik, värav David Timofejevilt, Nikita Antonovi ja Maksim Burkovi söödust. Teisele vaheajale läks Eesti 4:1 eduseisul.

Kolmas kolmandik kulges väga võitluslikult. Kui mängitud oli 48.31 lõi Korea ühe värava tagasi ja vähendas edusesisu 2:4-le. Neli minutit enne mängu lõppu tabas Korea veelkord väravat ja seis oli 4:3 Eesti poolt vaadates.

Eesti poisid ei andnud alla ja võitlesid vapralt ning teenisid oma turniiri teise võidu.

Eesti väravavht Daniel Nefedov tõrjus 21 vastaste pealeviset, Korea väravavaht Taeyi Koh 27.

Eesti poolelt valiti mängu parimaks Roland Luht.

Enne viimast mängupäeva juhib turniiritabelt Sloveenia 9 punktiga, talle järgneb Leedu kaheksa punktiga. Kolmandaks tõusis Eesti, kellel on koos 6 punkti. Prantsusmaa on kuue punktiga neljas, viiendal kohal on neli punkti kogunud Itaalia ja viimasel kohal kolme punktiga Korea.

Turniiri viimasel mängupäeval kohtu Eesti kell 16.00 Leeduga.

Pilt: Catherine Kõrtsmik