Eesti U18 koondis kaotas MM-il Lõuna-Koreale 2:5
13.04.2023
Eesti U18 noortekoondis kaotas Bledis toimuva MM-i I divisjoni B-grupi turniiri kolmandas mängus Lõuna-Koreale tulemusega 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) ning jätkab punktita.

Pääsupojad viskasid kohtumise esimese ja viimase värava: 13. minutil viis Paul Vahi (söötjad Artjom Masljanov, Roland Luht) meeskonna juhtima, 50. minutil vähendas David Timofejev kaotusseisu kolmeväravaliseks. Korealaste poolel tegid skoori Yoonmin Shin, Seongho Hwang, Woohyun Kwun, Hyunwoo Kwon ja Hyun Sohn.

Eesti koondise väravas tõrjus Christopher Rembetti 32 ning Eunyol Oh Lõuna-Korea poolel 25 pealeviset.

"Täna oli meil teistsugune mänguplaan ja ettevalmistus kui tavaliselt. Selle plaani toimimiseks pidanuks me esimese perioodi alguses mitu väravat lööma. Plaan küll toimis, sest tekitasime palju väravavõimalusi, kuid täna oli meie efektiivsus madal. Esimene värav sündis hilja ning vastane suutis kohe viigisitada," selgitas peatreener Balint Fekti.

"Alates teisest perioodist oli tegu pigem keskaja lahinguga, kus fookus nihkus hokimängult duellidele, mis mängis vastaste kasuks. Kolmandal kolmandikul keskendusime hokile, kuid ei leidnud mängu tagasi tulekuks vajalikku survet ning kaks kiiret väravat viimase perioodi alguses otsustasid mängu saatuse. Pärast hetkelist mõttepausi näitasid poisid üles tõelist pühendumist meie meeskonnale ja rahvusele, keda me esindame, vältides lagunemist, vaid tõmbudes kokku ja ehitades oma mängu vahetuste kaupa taas üles. Kahjuks jäi meil taas puudu tõhususest, mistõttu ei õnnestunud enam mängu päästa," nentis peatreener.

Teistes tänastes mängudes kohtuvad Itaalia - Poola ja Sloveenia - Austria. Laupäeval kell 17:00 mängib Eesti koondis Sloveeniaga ning pühapäeval kell 13:30 Poolaga.

Tabeliseis: Sloveenia 6, Itaalia (2), Poola, Austria 3 (2), Lõuna-Korea 3 (3), Eesti 0 (3).

Foto: IIHF / Domen Jančič

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI