Eesti U18 abitreenerina alustas Sergei Novikov
27.07.2020
Eesti U18 rahvuskoondis alustas tööd uue peatreeneri juhendamisel, keda asuvad esmakordselt toetama lausa kaks abitreenerit. Üheks neist on oma karjääri Kohtla-Järve VSK-s alustanud ja hetkel HC Vipersis noortetreenerina töötav Sergei Novikov. 
Lisaks pikale karjäärile Eesti klubihokis, on 36-aastasel Novikovil kirjas kolmekordne rahvuskoondise esindamise kogemus. 

Hokiga 6-aastaselt alustanud Novikov on aastate jooksul jõudnud esindada mitmeid kodumaiseid hokiklubisid: Viru Sputnik, HC Eagles, HC Purikad, Viiking Sport, HK Kalev-Välk Tartu, HK Viru Sputnik Kohtla-Järve. Viimane klubisärk pärineb 2017.-2018. hooajast, mil Novikov kandis HC Vipersi värve, kus ta tänasel päeval ka noori hokitalente treenib. 

2008. aastal treeneritööd alustanud Novikov juhendab igapäevaselt HC Vipersi 2009 sündinud poisse. Pikaaegne lastega töötamise kogemus on Sergeile õpetanud laste treeningprotsessi möödapääsmatut osa: arvestada ealisi iseärasusi. Iga aastaga kasvavad koos lastega ka neile esitatavad nõudmised distsipliini ja pühendumuse osas; kasvab mängude osakaal ja meeskonna sisene konkurents - lisaks selle kõigega toimetulekule tuleb arvestada, et lapsed hakkavad end üha enam indiviididena tunnistama.  Sellest tulenevalt hindabki Sergei hea treeneri omadusteks oskust oma õpilastega suhelda ning neid kuulata, õigeaegse toe pakkumist ja oskust võtta arvesse noorte ealisi iseärasusi. 

Möödunud hooajal pälvis Sergei Novikov ka EOK poolse tunnustuse ''Märka järgnevat põlvkonda''. 

Milliste mõtete ja eesmärkidega läheb Sergei vastu eesootavale hooajale?

''Soovin saada palju kogemusi, õppida mängu süsteemi ja panustada Eesti hoki arengusse. Samuti soovin saadud teadmisi ka Vipersi noortele treeneritele ning enda 2009 kasvandikele edasi anda, et noored, kes koondisse jõuavad, juba teaksid ja saaksid aru, mida neilt oodatakse nii mängulistes olukordades kui meeskonna siseselt.'' 

''Laager oli väga hästi organiseeritud, suurepärane atmosfäär, mängijate seas pidev sportlik konkurents. Kolmanda päeva lõpus vaatasime poisid üle, andsime edasi enda ootused ja soovitused, kes mille kallal hooaja jooksul tööd peab tegema.'' võttis Novikov esimese U18 koondise kogunemise kokku, ''Sain väga hea kogemuse, olen väga optimistlik!''

''Väga rõõmustab, et noored ambitsioonikad Eesti treenerid soovivad areneda ja vastutust võtta ning on otsustanud liituda Eesti Hoki koondiste programmiga. Sergei oli omal ajal hea mängumees ja juba seeläbi on tal noortele palju edasi anda. Ka treenerina on Sergei Tallinna klubi HC Vipers juures teinud head tööd ning paljudest tema juhendatavatest, 2009 sündinud vanuseklassi poistest, saavad peagi Eesti tulevased hokitähed.'' kommenteeris uue abitreeneri liitumist Eesti Hoki president Rauno Parras. 
OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI