Eesti koondise treenerid Jussi Tupamäki ja Kaupo Kaljuste kiitsid meeskonna mentaalset tugevust
23.04.2022
Eesti meeste jäähokikoondise treenerid Jussi Tupamäki ja Kaupo Kaljuste kiitsid meeskonna suutlikkust Leedu vastu kahel korral kaotusseisust välja tulla ning mäng võita.

"Väikesel väljakul oli raske mängida, meestel läks sellega kohanemiseks aega. Olime kohati liialt emotsionaalsed ning võtsime karistusi.  See oli esimene koondise mäng üle pika aja ning seetõttu on ka üliemotsionaalsus loomulik. Väikesel alal toimus väga palju võitusi ning mäng muutus füüsiliseks. Laupäeval mängime taas Elektrenais, kus on suurem jääväljak ning seal ei tule liiga palju eemaldamisi," leidis peatreener Tupamäki.

"Näitasime mentaalset tugevust. Olime 1:3 ja 3:4 kaotusseisus, aga lõpuks viigistasime, lisaks tühistas kohtunik kaks meie väravat. See iseloomustab tugevat meeskonda," ütles abitreener Kaljuste.

Kaljuste sõnul oli eilse mängu peamiseks eesmärgiks kõikidele mängijatele võrdselt mänguaega pakkuda anda ning noori väravavavahte Henrik Virrot ja Georg Vladimirovi väravasuul proovida. "Tahtsime kõiki mängijaid näha ja vaadata, millises rollis saame neid MM-turniiri ajal kasutada. Kuna mäng läks lõpuks võrdseks ja oli tasavägine, siis said osad mängijad rohkem mänguaega. Mõned mehed jäid seekord kõrvale. Laupäeval on väravas Villem-Henrik Koitmaa ja me üritame koormust jagada. Turniir algab järgmisel nädalal, peame selleks hetkeks endiselt värsked olema," lisas Kaljuste.

"Laupäevases mängus teeme mõned muudatused viisikutes. Kuna tegemist on viimase kontrollmänguga enne MM-i, siis keskenduvad mõlemad koondised eelkõige oma mängule. Olen väga rahul, et saame Leeduga kahel korral mängida. Nende kohtumiste järel teeme ka meeskonnas viimased kärped," kommenteeris Tupamäki.

Pühapäeval lendab Eesti koondis Vilniusest Varssavi kaudu Katowicesse ning sõidab sealt bussiga MM-i toimumispaika Tychysse. 

Eesti koondis osaleb 26. aprillist kuni 1. maini Tychys toimuval MM-I I divisjoni B-grupi turniiril, kus kohtutakse Poola, Jaapani, Serbia ja Ukraina esindustega. Turniiri võitja tõuseks järgmiseks aastaks I divisjoni A-gruppi ning viimane langeb II divisjoni A-gruppi.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI