Eesti jäähokikoondis võitis Balti turniiril 3:2 Leedut
09.11.2019
Eesti jäähokikoondis alistas Turkish Airlines Baltic Challenge Cupil Leedu 3:2 (2:0; 0:0: 1:2). Võit tõi Eestile vajalikud 3 punkti ja alagrupis teise koha. Homme mängib Eesti 3. koha mängu kell 17.00 Tondiraba jäähallis Rumeeniaga.

Eesti koondise viis mängu esimestel minutitel juhtima Alexander Petrov (Usov; Jõgi), Siim Liivik lisas Eesti arvele 8. minutil Robert Rooba söödust veel ühe värava. Teine kolmandik väravaid ei toonud. Mängu eelviimsel minutil lõi Robert Rooba Eesti kolmanda värava ning kindlustas sellega meeskonna võidu. Leedu mõlemad väravad sündisid viimasel kolmandikul Mark Kaleinikovase (Gintautas) ning Emilijus Krakauskase (Kaleinikovas) resultatiivsetest rünnakutest.

Homme mängivad esimese koha mängu kell 10.00 Ukraina ja Läti, kell 13.30 kohtuvad 5.-6. koha mängus Leedu ja Kasahstani U20 ning kell 17.00 3.-4. koha mängus Eesti ja Rumeenia. Mängude tulemuste tabeli leiab siit.

Eesti koondis kohtus Rumeeniaga viimati 2019. kevadel Tallinnas toimunud maailmameistrivõistlustel kui mäng lõppes karistusvisetega Rumeenia kasuks 4:3.

Tondiraba jäähallis toimub selle hooaja tugevaim jäähokiturniir, kus mängivad lisaks Eesti, Leedu ja Läti klubide koondisele Ukraina, Rumeenia koondised ja Kasahstani U20 koondis. Eesti mängust teeb otseülekande ERR.ee.