Denis Shashkin - sai hokipisiku külge ning nakatas kogu ülejäänud pere
21.01.2021
Denis Shashkin, märtsis oma 21. sünnipäeva tähistav Tartust pärit mängija, kes Tartu HK Kajaka ridadest kasvanud ning oma karjääri vältel mänginud Soomes ja Ungaris ning tänavu teist hooaega järjest esindab U20 Mestis sarjas osalevat Jokipojat U20 meeskonda. 


Shashkinite pere on väga hokilähedane: lisaks Denisile, tegeleb kõrgel tasemel hokimängimisega õde Kristi, kes sellest hooajast Šveitsi Lions Frauen värve kannab samuti esindavad ema ning vend kodulinna Tartut. Kuidas see hokipisik perre tuli? 

Jõudsin hokini kusagil nelja, viie aastasena, kui isa küsis, kas tahan tegeleda jalgpalli või jäähokiga? Kohe, kui esimest korda hokitrenni nägin, ütlesin, et tahan jäähokit mängida! Mul on suur pere: üks vend ja kolm õde. Esimesena alustasin hokiga mina, kohe minu järel alustas Kristi ning siis juba vend ja ema. 

Hooajal 2016/2017 siirdus Denis Soome, KJT Haukat U17 meeskonna juurde, kust juba järgmisel hooajal U18 satsi eest mängima asus. Miks just põhjanaabrite hoki?

Algul oli idee hoopis Ameerikasse mängima minna, aga kuna ma viisat ei saanud, läksin Ahti Jõgi abil Soome. 

Pärast kaht hooaega Soomes, avanes huvitav võimalus suunduda kogemusi ammutama Ungarisse.

Ungarisse läksin nii, et mulle ja Andrei Raele tuli hea pakkumine MAC Budapesti meeskonnast ja otsustasime minna proovima, milline on sealne tase. Toit, korter ja varustus maksti meil kinni. Mängisime Ungari ja Austria liigades ning sealne tasemevahe oli päris suur. Austria liigas oli palju erineva tasemega meeskondi. Soomes on selle koha pealt hea, et meeskonnad, kes mängivad samas liigas, on ka üldiselt sama tasemega. 

Kas õega olite pigem konkurendid või oli just trennikaaslane alati olemas?

Õega kindlasti ei ole konkurendid, alati saime hästi läbi. Õega oleme alati ka üksteisest kaugel ning näeme väga harva. 

Hooajal 2016/2017 oma koondise debüüdi U18 ridades teinud, sealt edasi läbi noortekoondiste 2019/2020 hooajaks koha meeste rahvusesinduses välja mänginud. Mida annab koondise esindamine ühele mängijale?

Koondises on alati väga lahe olla: seda elu ning atmosfääri ei saa sõnadega seletada. Mängijana olen saanud palju häid kogemusi ja iga kord õppinud midagi uut. Koondisega oleme mänginud kõrgetasemeliste meeskondade vastu ja see on andnud mulle mängijana arusaamise, missugune on kõrge tasemega jäähoki ja kuidas seal asjad käivad. 

Kuidas on aga praegune maailmas valitsev olukord Sinu koduklubi tegevust mõjutanud? 

Õnneks meil Joensuus on läinud päris hästi, trennid on kogu aeg toimunud ja sellel nädalal jätkuvad ka liigamängud. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI