Baltikumi hokikoondiste turniir kannab "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" nime
09.10.2018
Alates eesseisvast turniirist kannab kolm hooaega toimuv Baltikumi hokikoondiste turniir "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" nime. 8.-11. novembril 2018 Vilniuses toimuval rahvusvahelisel jäähokiturniiril osalevad Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Rumeenia ja Jaapani koondised.

Turkish Airlines Baltic Challenge Cup on sellel hooajal läbinud mitu muudatust. Kui eelmisel aastal toimus turniir kolme sarjana kolmes Balti riigis, siis sel aastal selgitatakse turniiri võitja välja nelja päevasel 8.-11. novembril toimuval turniiril Leedus, Vilniuses. Sel hooajal osaleb kuus rahvuskoondist, A-grupis mängivad turniiril Leedu, Jaapan ja Valgevene (U25 koondis) ning B-grupis Eesti, Läti (klubide koondis) ja Rumeenia. Mänge saab jälgida DelfiTV vaheldusel.

Mängude ajakava:
Neljapäev, 8. november kell 15.30 Eesti – Läti  (grupp B);
Neljapäev, 8. november kell 19.00 Leedu – Jaapan (grupp A);
Reede, 9. november kell 15.30 Eesti – Rumeenia (grupp B);
Reede, 9. november kell 19.00 Valgevene – Jaapan (grupp A);
Laupäev, 10. november kell 15.30 Rumeenia – Läti (grupp B);
Laupäev, 10. november kell 19.00 Leedu - Valgevene (grupp A);
Pühapäev, 11. november lell 12.00 5. koha mäng;
Pühapäev, 11. november lell 15.30 3. koha mäng;
Pühapäev, 11. november lell 19.00 1. koha mäng.

Turniir on paar aastat tagasi Eesti, Läti ja Leedu jäähoki alaliitude ellu kutsutud võistlus. "Esimene eesmärk oli luua traditsiooniga turniir, millega Balti riikide aga ka teiste lähiregiooni riikide hokiringkonnad oma koondiste ettevalmistustsüklis alati arvestaksid. Turkish Airlaines Baltic Challenge Cup on Eesti meeste koondise 2019. aasta kevadel Tallinnas toimuvate I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistluste ettevalmistava tsükli üks osa", kommenteeris Eesti Jäähokiliidu juhatuse esimees Rauno Parras. Eesti koondislastest ja nende klubidest on käesolevaks hetkeks nõusoleku osaleda andnud väravavahid Villem-Henrik Koitmaa ja Roman Shumikhin, ründajad Robert Rooba, Artjom Gornostajev, Andrei Makrov, Aleksandr Petrov, Christopher Usov, Emil Svartbro, Robert Arrak ning kaitsjad Lauri Lahesalu ja Andres Kato.

"Sellel turniiril saab olema väga tähtis roll tulevikus. Turniiri teine ja sama tähtis eesmärk koondise kõrval on luua tulevikus ühine Balti meistriliiga klubidele", lisas Parras.

Pileteid turniirile on võimalik osta veebilehelt bilietai.lt.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI