Andre Linde: ebaõnnestumistesse ei saa kinni jääda! 
05.11.2020
Kuna kõik kodused liigad on hetkel pausil, on hea aeg vaadata, mis toimub piiride taga, kus mängud täies hoos.
Vestlesime Soomes elava Andre Lindega, kes juba kuus aastat põhjanaabrite juures hokit mänginud. 


Tee üle lahe sai ette võetud 2015. aastal, kuna tol hetkel tuli langetada otsus, kas jätkata professionaalsel tasemel hokimängimist. 21-aastane ründemängija nendib, et loomulikult sooviks kunagi Eestisse tagasi tulla, aga praegune tasemevahe seda veel ei luba. 

Linde koduklubiks on 2016. aastast saadik olnud Haukat, kust noortesüsteemist on tänaseks endale koht esindusmeeskonnas väljamängitud. 2020/21 hooajal on Andre kaasa teinud kümnes kohtumises ning kirjutanud enda arvele Suomi-sarjas 2 väravat ning 3 söötu. 

Ere ja meeldejääv hetk kogu senise karjääri jooksul on kindlasti 2019. aasta jaanuaris Tallinnas toimunud U20 koondiste II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistluste turniiri võit kodupubliku ees. Samuti mullu meestekoondise esindamine olümpiamängude kvalifikatsioonil Inglismaal. 

Suurimaks vaheks Eesti ja Soome hokistiili vahel toob Linde välja hoki populaarsuse Soomes: mängijaid ja klubisid on põhjanaabrite juures kõvasti rohkem, mis tähendab, et ka treeningutel tuleb endast kõik anda, et mängivasse koosseisu pääseda, vastasel juhul jääd kohast ilma. Samuti peetakse Soomes igal nädalal 1-3 mängu. 

Milline on üks mängupäevarutiin? 
Kindlat tegevuskava ei olegi, kuid jalutuskäik enne hommikusööki kuulub kindlasti päeva juurde, et end korralikult üles äratada. Hallis toimub alati kaks tundi enne mängu algust meeskonna koosolek, kuhu vähemalt pool tundi varem lähen, et valmistuda: sättida end soojenduseks, teipida kaikad ära jne. 

Paratamatult tuleb igas eluvaldkonnas ette, et kõik plaanitu ei õnnestu nii nagu vaja, kuidas tulla toime ebaõnnestumistega?
Kui tahad elus midagi saavutada, siis pead arvestama, et ebaõnnestumisi tuleb palju ette, kuid nendesse ei saa kinni jääda. Peab edasi liikuma. Ühtlasi satub teele inimesi, kes üritavad ''kaikaid kodaratesse'' loopida, aga endasse peab uskuma ning maailmale tõestama, milleks oled võimeline! 

Peagi lõppevat aastat kirjeldab Linde nii: 2020 on olnud väga segane - kohe, kui hooaeg lõppes, pandi koroona pärast kõik kinni. Olin mitu kuud Soomes ja tegin üksi trenni. Vahepeal mõtlesin küll, et enam ei jaksa, aga kuna jäähoki on mulle kõige tähtsam ja arvestades minevikus tehtud tööd ning vaadates tulevikku: mida kõike võin saavutada, kui kõvasti treenimist jätkan.. lähevad raskused meelest ja on taas jaksu edasi minna! See aasta on mind teinud kindlasti paremaks hokimängijaks ning ühtlasi ka vaimselt kasvatanud! 

Väikesele, alles hokiga alustavale iseendale soovitaks ta tänasel päeval veelgi kõvemini trenni teha!

Järgmine Haukate kohtumine leiab aset juba ülehomme, 7. novembril kui vastaseks on RaaheK. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI