WADA keelatud aineid saab nüüdsest kontrollida ravimiotsingu andmebaasist
02.01.2020
Eesti Antidopingu Sa pressiteade:

Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse (EADSE) ning Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse (SKTSA) koostöös loodud ravimiotsing võimaldab sportlastel ning nende tugipersonalil (WADA koodeksi järgi: juhendaja, treener, mänedžer, agent, võistkonna abiline, ametnik, meedik või parameedik, lapsevanem või muu isik) leida infot ravimite lubatavuse kohta spordis.

Ravimiotsing põhineb ühelt poolt Ravimiameti ravimiregistri andmetel ning teiselt poolt antud aastaks WADA poolt kehtestatud keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjal. Andmeid uuendatakse automaatselt ning info viimase andmeuuenduse kohta on leitav veebilehe allosas. Erinevuste esinemise korral ravimiotsingu ning WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirja vahel tuleb lugeda õigeks WADA keelatud ainete ja keelatud võtete nimekirjas esitatud info.

Eesti Antidoping asutas toonaseid võimalusi kasutades samal eesmärgil ravimite andmebaasi juba aastal 2015. Nüüdne ravimiotsing on oluliselt professionaalsem ja põhjalikum, põhinedes Ravimiameti X-tee andmeedastusel ja proviisori tasemel kontrollitaval teabel. Uus ravimiotsing muudab sportlaste ja arstide elu kindlasti lihtsamaks ning aitab loodetavasti ennetada teadmatusest põhjustatud ebameeldivaid dopingujuhtumeid.
 
Ravimiotsing avaneb siit
https://antidoping.ee/ravimid/
 
Lisainfo:

Kerstin Kotkas
Koolitus- ja kommunikatsioonijuht
Eesti Antidoping SA
+372 56 64 65 60
kerstin.kotkas@antidoping.ee

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI