Vabaduse väljakul algas Telia tänavahoki turniir
30.06.2018
Tallinnas, Vabaduse väljakul peetakse 30. juunil ja 1. juulil tänavahoki turniir, mis on üheks Soome Street Hockey tuuri osavõistlusest. Soomes on tänavahoki viimastel aastatel saavutanud suure populaarsuse, võistlustest on osa võtnud paljud Soome liiga ja NHL-i mängijad.

Tänavahokit mängitaksegi nö. tänava peal, korraga on platsil viis mängijat ja väravavaht. Kohtumine kestab 2×10 minutit, mängijad peavad kandma kiivrit ja hokikindaid. Soovitatav on kanda ka põlvekaitsmeid.

Tallinna turniiriks tulevad kohale mitmed hokistaarid minevikust ja olevikust. Aukülalistena saabuvad turniirile legendaarsed hokimehed, viiekordne Stanley karikavõitja Esa Tikkanen ja kahekordne olümpiavõitja ning kaheksakordne maailmameister Sergei Makarov. Nõusoleku on andnud mitmed Soome tippmängijad. Mängima tulevad ka mitmed Eesti hokimehed.

Soome tänavahokiturniiride peakorraldaja Tedy Salutskij: “Tänavahoki on iga aastaga Soomes üha populaarsemaks muutunud. Eelmise aasta turniiridest võttis osa üle 200 võistkonna ligi 4000 mängijaga. See on muljetavaldav number. Meil on plaanis tänavahokit arendada pikaajaliselt, ka rahvusvahelisel areenil, seetõttu otsustasime korraldada ühe turniiri ka Tallinnas.”

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI