Tartukad ootavad Balti Hokiliigat pikkisilmi
09.11.2020
Ajal, mil kodused hokiliiga kohtumised hetkel koroonaviiruse leviku tõkestamiseks pausile pandud, tuleb ka kahel Coolbet Hokiliiga võistkonnal leida parim viis, kuidas valmistuda novembri lõpus aset leidvateks Balti Hokiliiga alagrupi turniirideks. Välk494 kannab võõrsile sõitvast Narva PSK-st veidi erinevat rolli: võõrustajana annab kodupublik meeskonnale võiduks vajalikku indu kõvasti juurde, kuid teisalt toimub säärane suurturniir Tartus esmakordselt ja lisaks mänguks valmistumisele peab lahendama ka mitmeid korralduslikke küsimusi.

''Absoluutselt on väga kahju, et praegu liigamänge ei toimu: parim treening on ju mäng! Aga kui pausi on vaja, siis on vaja. Meeskonnas õnneks mingit haiguskollet ei ole ja kõva ettevalmistustöö käib. Mängijad ootavad ise ka Balti Hokiliigat - polnud küsimustki, kas? Vaid teeme ära!'' kommenteeris Välk494 esindaja Timo Lauri.

Turniiri köögipool näeb korralduslikult ette siiski ettevaatust: alustades meeskonnale valmistatud maskidest ning soovitusest praegu avalikke kohti pigem vältida. Samuti on turniiripäevadeks majutus lahendatud nii, et kõik võistkonnad on hotellis eraldi korrustel, lisaks koridoridele on desinfitseerimisvahendid ka tubades. Aktiivselt puhtusesse panustamine aitab avalikes kohtades viiruse levikut kõvasti tõkestada.

Vägagi tervitatav on turniiri toimumine just Tartus: Välk494 näol on tegemist ühe vanima seni tegutseva hokiklubiga ning osalemine Baltiriikide ühisvõistlusel kirjutab neid veelgi enam ajalukku. Samuti on vägev, et Lätilt ning Leedult tuli see sisend, et midagi ühist ära teha ja hoolimata ebakindlast olukorrast maailmas on üritus siiski täies hoos ja positiivne foon on kõikide alaliitude poolt olemas.

Muidugi annab vunki juurde ka Välgu kodupublik, kes meeskonna tegemistele aktiivselt ja hingestatult kaasa elab ja sealsamas Lõuna-Eestis, Astri Arenal esmakordselt säärase rahvusvahelise turniiri näol vägevat mänguelamust kogeda saab. Võõrustamaks tavapärasest suuremat hulka pealtvaatajaid, paigaldab Lõunakeskus ka jää-äärde lisatribüünid.

Kokkuvõtteks lausus klubi esindaja, et praegust olukorda tuleb küll tõsiselt võtta, aga selle eest ei saa end ära peita: peame õppima selle haigusega elama!

Tartus asuv Astri Arena täitub Baltiriikide klubihokiga juba 27. novembril, mil Välk 494 uisutab kodujääl vastu Kaunas Hockey-le. Kohtumise algus 17:00, otseülekanded kõikidest mängudest Postimees Sport veebis!

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI