Robert Rooba: loodan hooaja positiivses toonis lõpetada
22.04.2018

Eesti jäähokikoondise ründaja Robert Rooba (24) loodab hooajale Kaunase MM-iga ilusa punkti panna. Ründaja jaoks jäävad lõppevat hokiaastat meenutama nii JYP-i ajalooline Jäähoki Meistrite Liiga võit kui valus põrumine Soome Liiga veerandfinaalis.

“Kaotus Liiga veerandfinaalis oli väga kurb ja pettumus suur. Meil oli väga tugev meeskond ja loomulikult oodati meilt palju. Klubi ootas meilt rohkemat, me ise ootasime endalt rohkemat. Loomulikult oli see pettumus. Võttis paar nädalat, et sellest üle saada. Ära pole ma seda veel unustanud, küll aga üle saanud ja edasi liikunud. Tore, et mul on suurepärane võimalus liituda koondisega, hooaega jätkata ja see positiivsel toonil lõpetada. Teised Jyväskylä JYP-i meeskonnakaaslased pidid jääma järgmist septembrit ootama, et saaks uue treeneriga hooaega alustada. Loomulikult on pettumus suur, aga tegelikult oli hooaeg ju edukas, seda nii individuaalselt kui meeskondlikult. Kui tulevikus sellele hooajale tagasi mõelda, siis see kurb kaotus on vähem tähtis kui võit Jäähoki Meistrite Liigas,” vaagis Rooba.

Rooba hinnangul sujus koondise MM-i eelne laager suurepäraselt – mängijad tegid hingestatult tööd ning neile olid selleks loodud väga head tingimused. “Laager kulges väga hästi. Esmakordselt oli meil veidi pikem laager ja proovime uut valmistumist, see oli väga positiivne. Saime peaaegu kaks nädalat koos veeta ja rahulikult valmistuda. Nordic Power Hokiliiga hooaeg on ammu lõpetanud ja selle mängijad said samuti palju jääl olla ja ennast vormi viia. Oleme saanud palju kokkumängu ja meeskonnamängu arendada ning mänguskeemidega samale lehele jõuda,” võttis Rooba laagris tehtu kokku.

Täna Kaunases algava MM-i eel on Rooba ootusärev. “Jussi tagasituleku järel on selline tunne nagu polekski vahepeal midagi muutunud. Jätkasime sealt, kus pooleli jäime. Meie peamine eesmärk on mängida igas mängus võimalikult hästi ja võidelda sada protsenti. Me ei pea mõtlema niivõrd tulemuste peale kui sellele, millist mängu me suudame näidata. Ja ma siiralt usun, et kui suudame head mängu näidata, siis tulevad ka vajalikud võidud. Meie jaoks võiks olla edasiminekuks see, et suudame mängida võimalikult tasase ja ühtlase turniiri. Eelmistel aastatel oleme näinud, kuidas meie tase liigub nagu ameerika mägedel. Meil on piisavalt hea koosseis ja oleme hästi valmistunud, et mängida head hokit igas kohtumises,” kinnitas Rooba.

Rooba jaoks oli südantsoojendav Eesti Hoki uue ilme ja suitsupääsukesega logo sünd. “Eesti Hoki uus imidž on väga ilus, minu poolt Eesti Jäähokiliidule suur tänu ja kummardus selle eest! Viimastel aastatel on Eesti jäähoki asjad hästi arenenud ja nüüd on mul selline tunne, et Jyväskyläst Eestisse tulles ei muutu midagi – koondise jaoks on loodud väga head tingimused ja töö käib professionaalselt. Kõik on viimase peal ja asju tehakse nii, nagu profimeeskondades,” ütles Pääsukeste ründaja.


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI