Riikliku spordistipendiumi pälvis kaks hokimängijat
13.10.2021
2021. aasta II poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 81 sportlasele kogusummas 68 040 eurot. Spordistipendiume jagab Kultuuriministeerium kaks korda aastas, et hoogustada sportlikke tipptulemusi.

Jäähokimängijatest pälvisid spordistipendiumi Morten Arantez Jürgens ning Villem-Henrik Koitmaa. 

Eesti koondise esikinnas Villem-Henrik Koitmaa valiti möödunud hooajal parimaks väravavahiks, samuti töötab 31-aastane Koitmaa noortekoondiste juures ning täiendab oma treenerialaseid teadmisi Soomes, Vierumäel. 

Morten Arantez Jürgens on koondise särgis mänginud juba 2015/2016 hooajast saadik, toona U18 esindades. Aastate jooksul on temast kasvanud oluline roll rahvusesinduse jaoks.  Hooajal 2021/2022 esindab Jürgens Kiekko-Espoo värve, esialgu U20 koosseisus U20 SM-sarjas, praeguseks hetkeks on Jürgens end aga Kiekko-Espoo põhikoosseisu murdnud ning mängib Mestises. 

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Stipendiumi määramisel arvestati eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

Spordistipendiumide välja andmise aluseks on riiklike spordistipendiumide ja -preemiate määramise tingimused ja kord ja rohkem infot riiklike spordistipendiumide väljaandmise kohta saab Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI