Pärnu hokiharrastajate eestvedaja:''Kogu asja mõte on ots lahti teha ja huvilistele hoog sisse anda!''  
13.01.2021
Pärnu, paar kraadi külma, tuulevaikne ja selge taevas. Uisuplatsi kõrval loojub päike - idülliline. 
Sellest hooajast alates on Pärnu jääväljakul ka külmutusseade ning ei pea lootma jääma ainult looduslikule talvekülmale, mis viimastel aastatel taevasse jäänud. 


Kohtusime hokientusiast Rivo Rehega, kes kooliajal Pärnusse kolis ning tollal ka jäähokiga külmunud tiigil alustas. Tänaseks käivad nad koos teiste harrastajatega mängimas ning tema eestvedamisel tuli kokku ka uus huviliste punt, kellele hokit tutvustati. 


Tänu külmutussüsteemiga väljakule ja üle mitme aasta vägagi lahkele talvele, on esimesest jõulupühast alates olnud võimalik Pärnus nii uisutamise kui jäähokiga tegeleda. Eelmisel aastal jäi välijääväljak tegemata, kuna miinuskraade oli väga lühikest aega. 

Esmaspäevast reedeni on jääväljak broneeritud 9st kolmeni koolidele ja sealt on juba vabajää. Uisusõprade huvi väljaku vastu on väga suur, plats on tavakülastajaile avatud nädalaringselt kella 21ni.  Hokisõbrad kohtuvad jääl pärast seda. 

Talispordihuvist Pärnus annab märku ka jääväljakul tehtavad uisutrennid, mis ühe noore naisterahva eestvedamisel toimuvad.

Noorena tegeles Rivo saalihokiga, kuid ühel hetkel tõmbas uisud jalga ja oli jäähokile müüdud. ,, See on nagu haigus, '' nendib ta, '' korra käid jääl ära ja jäädki seal käima! Meil on oma harrastajate punt, kusagil kolmekümne mehega. kellega neljal korral nädalas kokku saame ja mängime. Tallinnas olles mängin ka Kaitsejõudude hokiklubi eest. Varasemalt on ka sõidetud nii Viljandisse kui Tartusse mängudele, jõuad küll südaööl koju, kuid tahe alagada tegeleda on niivõrd suur''


Rivo eestvedamisel sai kokku ka uus ja täiesti algajate sats

Tegin sotsiaalmeediasse üleskutse, kas oleks huvilisi kokku saama ning hokit proovima. Ma ei treeni otseselt kedagi, pigem annan nõu, kust saab hokivarustust jms, sest mõned, kes esimest korda tulevad, uisutavad plastikust rendiuiskudega, mis hokimängimiseks parim variant kindlasti ei ole. Samuti tuleb kanda kiivrit.
Juba esimesel korral tuli kohale 15 huvilist ning see number kasvab iga korraga. Isegi olen alustanud mängimisega väliväljakul ja samas on tore, et selleni tagasi jõudnud oleme. Kogu tegevuse mõte on ots lahti teha ja huvilistele hoog sisse anda! Muidugi on kahju, kui huvi on, aga alustada kusagilt ei ole, kuna väliväljakuna sõltume väga palju ilmastikust. Jää on aga iseenesest suurepärane, justkui sisehallis!  


Proovivad ka naisi rohkem hoki juurde saada

Naisi võiks rohkem kohal käia, praegu on olnud üks julge proovija, kes saalihokis väravavaht on. 
Tuleb kummutada müüt, et hoki on ohtlik või karm ala: kaitsmed hoiavad haigetsaamise ära. Kui ühel hetkel ka oskusi juurde tuleb, on tegu vägagi lõbusa alaga! 


Tulevikule mõeldes ütleb Rivo, et kui oleks kasvõi enamvähem aastaringselt töötav jääkasutamise võimalus, võiks ka lastegruppe asuda kokku panema. 


Pärnu uisuväljaku infoga saab tutvuda nende sotsiaalmeedialehel: https://www.facebook.com/parnuuisuvaljak/ 
Samuti kõigil hokihuvilistel on võimalus proovida ise ära, mis ägeda spordialaga tegu on. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI