Noorte olümpia avapäev: kaksikud tegid Eesti jäähokiajalugu
11.01.2020
Väljavõte EOK uudisest: Lausanne'is peetavad III noorte taliolümpiamängud algasid Eesti koondisele meeleolukalt, kui 3 vs. 3 jäähokis tegid Eesti jäähokimängijad, kaksikud Erik ja Marek Potšinok Eesti hokiajalugu. Nimelt pole kunagi varem eestlased olümpiamängudel jäähokis võistelnud ega väravat löönud. Seejuures viskas Marek oma meeskonna „Roheline" 10:5 võidumängus suisa kolm väravat, Erik Potšinok viskas oma meeskonna „Pruun" eest ühe värava ning andis kolm väravasöötu.

Kaksikud Erik ja Marek olid võitude üle väga õnnelikud, kuid juba homme on vennad vastamisi. Üks peab võitma, teine kaotama. „Mis seal ikka – see ongi hoki," muigas mänge vaatama tulnud Eriku ja Mareku isa, endine hokimängija Roman Potšinok.

Kolmas Eesti jäähokimängija, meeskonna „Sinine" liige Konrad Kudeviita pidi lõpusekunditel võtma vastu valusa 8:9 kaotuse. Terve kohtumise tagaajaja rollis olnud „Sinine" suutis viimasel perioodil seisu viigistada, kuid kaks sekundit enne lõppu lõi vastane võiduvärava.

Kudeviita sõnul võtab veel aega, et kokkumäng teiste hokinoortega sujuma hakkaks. Nimelt on Kudeviita ühes rahvusvahelises kolmikus Leedu, Lõuna-Korea ja Uus Meremaa esindajaga, ühte liiget roteeritakse.

„Nii kui nad litri saavad, tahavad nad kohe väravale peale joosta ning nii jooksevad nad end veidi lukku," selgitas Kudeviita. „Üritasin neile öelda, et ärge minge peale ja tehke väike paus, aga nad veel ei tahtnud mind kuulata. See oli alles esimene mäng, kuus on veel ees. Küll me selle suhtluse korda saame." Homme on jäähokinoortel kavas suisa kaks mängu.

Talvised noorte olümpiamängud peetakse Lausanne'is 9.-22. jaanuaril. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Eesti koondis on 25-liikmeline ning kannab Salomoni varustust. Kokku on stardis 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest. Ülekandeid näeb EOK kodulehel www.eok.ee ning kaasa elada saab ka EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn" ja Instagramis „Olympiafann".

Originaaluudis: www.eok.ee

Lisainfo kohapealt:

Merili Luuk
+41 767 339 140
+372 53 472 890

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI