Jussi Tupamäki: tahame mängida nii, et Eestimaa oleks meie üle uhke!
20.04.2018

Eesti jäähokikoondise ehk pääsukeste peatreener Jussi Tupamäki ütles pühapäeval Kaunases algava MM-i I divisjoni B-grupi turniiri eel, et ootab meeskonnalt kahe eesmärgi täitmist – igas mängus endast parima andmist ning püsima jäämist.

“Kui vaatame pärast mängu peeglisse ja iga mees võib öelda, et tegime kõik, mida suutsime, siis jään rahule. Anda endast parim – see on ainuke asi, mida suudame ja võime alati teha. Eesmärk on mängida Eesti lipu eest nii, et kogu Eestimaa võiks meie üle uhkust tunda,” ütles Tupamäki.

“Kui mõtleme eelmiste aastate peale, siis esimene eesmärk on loomulikult püsimajäämine. Oleme realistid – teistes meeskondades on enamik mängijatest profid, samal ajal on meil neid vaid mõned. See on tegelikkus. Aga igal aastal on meie koostöö ja ühine vaim toonud võite ja punkte ning aidanud püsima jääda,” tunnistas peatreener.

Tupamäki sujus MM-i eelne treeninglaager Tondiraba jäähallis kenasti ning oli väga hästi korraldatud. Treenerid ja mängijad said üheskoos veeta kaksteist päeva ning see võimaldas hokimeeste hetkevormi ja edasiminekut hinnata. “Poisid tegid hästi trennid, jään nähtuga rahule. Tundub, et oleme MM-iks põhimõtteliselt valmis. Saime pidada kontrollmängu Sweden Crownsiga, erinevaid elemente harjutada ning videomaterjali läbi töötada,” jäi Tupamäki laagriga rahule.

Eelmiste aastaste võtmemängijatest jäävad vigastuse tõttu koondisest eemale kaitsja Silver Kerna (HC Viking, õlatrauma) ja ründaja Vassili Titarenko (Tartu Kalev-Välk, põlvetrauma). Väravavaht Daniil Seppenen ei mahtunud peatreeneri valikusse vähese mänguaja tõttu oma koduklubis Järvenpää Haukat.

“Koondises on liidrid loomulikult meie esiviisiku mängijad Andrei Makrov, Aleksandr Petrov ja Robert Rooba, samuti kaitsemängijate liider Lauri Lahesalu. Loodan ja usun, et iga mängija arendab oma liidrioskusi, sest kõigil on võimalik nüüd ja tulevikus liidriks tõusta,” avaldas Tupamäki lootust.

Peatreeneri sõnul mõjub Eesti hoki uus suitsupääsukesega logo ning koondise värske mängusärk meeskonnale meeldiva lisaimpulsi. “Eesti Hoki uus identiteet oli mulle väike üllatus. Mulle väga meeldib, et uus suitsupääsukesega logo on ise välja mõeldud, see on traditsionaalne ja Eesti oma. See näitab ka mängijatele, et Eesti Jäähokiliidu inimesed tahavad teha uusi asju ja see innustab kõiki,” ütles Tupamäki.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI