Eesti Jäähokikoondis kaotas MM-il Leedule ja pälvis pronksmedali
29.04.2018
Eesti jäähokikoondis kaotas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri otsustavas mängus Leedu koondisele 1:4, jäädes võõrustajamaa ning Jaapani järel lõppkokkuvõttes kolmandale kohale.

Turniirivõidule ja seeläbi ka järgmiseks aastaks I divisjoni A-gruppi tõusule peetud kohtumist alustas Eesti hästi, asudes mängu juba viiendal minutil Robert Rooba tabamusest 1:0 juhtima. Väravasöödu sai kirja Aleksandr Petrov. Paraku suudeti eduseisu hoida vaid kolm minutit, sest leedukad viigistasid kaheksandal minutil Nerijus Alisauskase väravast seisu. Enne kolmandiku lõppu suutsid grupiliidrid ka juhtima minna, kui 16. minutil viskas Jaunius Jasinevicius seisuks 2:1.

Suure surve alla jäänud Eesti päästis halvimast küll kohtumise jooksul 39 tõrjet teinud väravavaht Villem-Henrik Koitmaa, aga ka Eesti viimaste mängude kangelane ei suutnud eestlasi päästa kolmeväravalisse kaotusseisu jäämisest. Teisel kolmandikul viskas Povilas Verenis seisuks 3:1 ning kaks ja pool minutit enne mängu lõppu vormistas Verenis kohtumise lõpptulemuseks 4:1.

Turniirivõidu võtnud Leedu teenis viie mänguga kokku 14 punkti, võites neli mängu normaalajal ja ühe lisaajal. Teiseks jäänud Jaapan kogus kümme punkti, kaotades ühe kohtumise. Samuti kümme punkti kogunud Eesti võidutses kolmel korral, ning kaotas kaks mängu – Jaapani vastu lisaajal ja turniiri viimases mängus Leedule.

Allikas: ERR Sport