Eesti Hoki koolitusjuhi rolli hakkab täitma Märt Eerme
05.09.2019
Suve hakul külastas Eesti Hokit Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHFi) alaliitude koordinaator Aku Nieminen, kellega koostöös pandi paika plaan, kuidas arendada treenerite ja kohtunike koolitusprogramme. Käesoleva hooaja eel alustas Eesti Hoki koostööd pikaaegse Eesti koondiste treeneri Märt Eermega, kes hakkab täitma Eesti Hoki koolitusjuhi rolli.

Märt Eerme on jäähokitreeneri koolituse saanud Soomes Vierumäel rahvusvahelises programmis ning jäähokitreenerina töötanud nii Soomes kui Ungaris, tema suurimaks saavutuseks saab lugeda 2014/2015 hooajal abitreenerina Kesk-Euroopa professionaalse jäähokiliiga MOL võitmist. Veebruari lõpus oma 32-st sünnipäeva tähistanud Eermel on auhinnakapis mitmeid medaleid erinevatelt IIHF turniiridelt Eesti noorte ja meeste koondistega. Eesti koondiste juures on Eermel kokku tööstaaži kogunenud seitse hooaega. Mängijana on ta tulnud Eesti meistriks nii jää- kui saalihokis, lisaks on Märt kohtunikuna vilistanud IIHF rahvusvahelisi turniirne.
 
"Treenerite ja kohtunike koolitusprogammide loomise idee sai lihvitud suve alguses. Seoses Märdi Eestisse kolimisega sai temaga ühendust võetud ja arutatud võimaliku koostööd. Saime kokkuleppele ning eesmärgid järgnevaks hooajaks on paigas. Isiklikult pean Märdi kaasamist oluliseks just ala kvalitatiivsel arendamisel, sest kahe peamise eesmärgina on meil kavas läbi viia koolitusi treeneritele ja kohtunikele ning koostada jäähoki õppematerjalid, mida Eestis meil varem tehtud ei ole. Ees seisab küll suur töö, kuid usume, et valitud suund on ainuõige arenemaks edasi," võttis uue koolitusjuhi tööle asumise kokku Eesti Hoki tegevjuht Rainer Komi.

"Eelkõige on mul hea meel olla tagasi Eestis peale 7 aastat ning, et saan jäähoki üht kõige tähtsamat osa, treenereid, aidata, et meil omakorda oleksid paremad mängijad ning kasvaks kogu jäähoki pere. Usun, et iga treener on suur jäähoki fänn ning enda arendamine on igaühe kirg. Tulevikus tahame seda Eesti Hoki abiga veel paremini teha. Olen ise näinud, kuidas on asjad Soomes, maailma ühes parimas jäähokiriigis ning ees seisab palju tööd, et leiaksime siin Eestis ka ühise arusaama, kuidas koos mängijaid veel paremini aidata," kommenteeris Märt Eerme Eesti Hokiga koostöö alustamist.


Loe samal teemal varasemat uudist siit.

Foto: Catherine Kõrtsmik

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI