Ainult kaks nädalat on võimalik Eestis näha jäähoki MM-karikat!
02.10.2019
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avab 2. oktoobril jäähokiteemalise eriväljapaneku, kus külastajatel avaneb harukordne võimalus tutvuda lähemalt jäähoki ühe tähtsaima võistluse võitjakarikaga – Soome meeste jäähokikoondise 2019. aastal võidetud maailmameistrivõistluste karikaga.

Kõigest mõned kuud tagasi toimunud maailmameistrivõistluste turniiril Slovakkias polnud Soome kaugeltki kulla pretendent, kuid ometigi õnnestus Soomel kolmes viimases mängus võita turniiri favoriite: veerandfinaalis Rootsit, poolfinaalis Venemaad ja finaalis Kanadat. Soomele oli see alles kolmas MM-tiitel. Varasemalt on maailmameistriteks tuldud 1995. ja 2011. aastal.

Jäähoki maailmameistrivõistluste võidukarikat Eestis näha on eriline sündmus – oleme alati põhjanaabritele pöialt hoidnud ning nende võitude üle rõõmustanud. Seetõttu on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil hea meel tuua Eestisse kaheks nädalaks rahvusvaheliselt olulise meeskonnaspordiala valitseva maailmameistri originaalkarikas. Samuti on märkimisväärne, et ese jõuab eestlaste ette enne kui Soome enda spordimuuseumisse.

Lisaks MM-karikale on näitusel välja pandud Soome meeste jäähokikoondise hokivarustus ning mängusärgid nii varasemast kui ka praegusest ajast.

Jäähokiteemaline erinäitus on spordimuuseumis avatud kuni 13. oktoobrini.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI