Tiit Karuksi kommentaar: rootslaste kümnes MM-tiitel

Tiit Karuksi kommentaar: rootslaste kümnes MM-tiitel

Jah, viimati võideti neli aastat tagasi. Tänavu alustati alagrupiturniiril kaotusega Venemaale, ent edeneti ilusasti finaali. Otsustav kohtumine Kanadaga oli tasavägine, võitjat ei selgitanud ka lisaaeg. Bullitiseerias olid edukamad rootslased. Vaja läks nelja karistusviset, millest nad realiseerisid kaks. Kanada jäi nulli peale. Niisiis lõpptulemus 2:1 Rootsile.

Ootuspäraselt olid NHLi mehed kõigis liinides liidrid.

Väravasuul oli kindlamast kindlam 35-aastane New York Rangersi puurilukk Henrik Lundqvist. Ka tema tänavused NHLi näidud on muljetavaldavad: põhihooajal 57 mängu, ühe mängu keskmine sisselastud litrite arv 2,97, play off´is 12 mängu, keskmine 2,25.

Kaitsjatest paistis silma 1990. aastal sündinud 198 cm pikkune Victor Hedman, kes viskas finaalkohtumises mängust rootslaste ainsa värva. Korralikud näidud kogus ta Tampa Bay Lightningu koosseisus NHLi põhihooajal: 79 mängu, 16 väravat, 56 resultatiivset söötu.

Ründeliinis võiks esile tõsta vaid 21-aastast, klubihokis Toronto Maple Leafsi esindavat William Nylanderit. Tema näidud MMil: kümme mängu, seitse väravat, seitse resultatiivset söötu. Ja numbrid NHLi põhihooajal: 81 mängu, 22 väravat, 39 resultatiivset söötu.

Rootslased väärisid võitu.

Kanadalaste tõhusaim tegu MMil oli 4:2 võit poolfinaalis Venemaa üle. Meenutagem, et enne viimast kolmandikaega oldi 0:2 kaotusseisus.

Kanadalaste resultatiivseim oli Colorado Avalanche´i 21-aastane ründaja Nate MacKinnon: kümme mängu, kuus väravat, üheksa resultatiivset söötu. Ja näidud NHLi põhihooajal: 82 mängu, 16 väravat, 37 resultatiivset söötu. Bullitit ei suutnud ta MMi otsustavas mängus siiski realiseerida. Kanadalastele oli finaalikaotus kindlasti pettumus. Ometi on Kanada taliolümpiaid ja MMe silmas pidades 21. sajandi edukaim koondis.

Venemaa koondislastest tasub kindlast esile tõsta 25-aastast Chicago Blackhawksi ründajat Artemi Panarinit. MMil oli ta 17 punktiga (4+13) resultatiivseim. NHLi põhihooajal viskas 81 mängus 31 väravat ja andis 43 resultatiivset söötu.

Turniiri viletsalt alustanud Soome koondisele oli neljas koht maksimum. Vahest ainsa helgema momendina võib märkida 2:0 võitu veerandfinaalis USA üle. Palju kriitikat sai Soome ajakirjanduses peatreener Lauri Marjamäki.

Lõunanaabrid lätlased olid play off´i lävel. Paraku…

Kokkuvõttes oli tänavune MM päris huvitav. Domineerisid teadagi NHLi mängijad. Ja ookeanitaguses tippliigaski hakkab pead tõstma uus põlvkond. Nägime selle põlvkonna huvitavaid esindajaid ka MMil (näiteks 21-aastased William Nylander ja Nate MacKinnon). Nüüd jääme ootama, kas NHL jääb järgmist taliolümpiat silmas pidades kindlaks praegustele seisukohtadele.

FOTO: IIHF.COM

Attachment

ARX23007