Tiit Karuksi kommentaar: Braavo, Penguins!

Tiit Karuksi kommentaar: Braavo, Penguins!

Niisiis pälvis Pittsburgh Penguins oma viienda Stanley-võidu. Selles arvestuses jagatakse Edmonton Oilersiga NHLi kõigi aegade lõikes kuuendat kohta. Otsustavaks kujunenud kuuendas kohtumises alistati vastase väljakul esmakordselt finaalseeriasse jõudnud Nashville Predators 2:0. Kogu seeria seega Penguinsile 4:2. Ühtlasi on Penguins esimene klubi, kes on pärast 1998. aastat suutnud võita Stanley karika kahel järjestikusel hooajal (1997. ja 1998. aastal pälvis karika Detroit Red Wings).

Muide, otsustavas kuuendas mängus viskasid Penguinsi mõlemad väravad rootslased – Patric Hörnqvist ja Carl Hagelin. Puurisuul tegi Matt Murray 27 tõrjet.

Esimesed karikavõidud saadi 1991. ja 1992. aastal, kui meeskonda kuulusid sellised eredad isiksused nagu Mario Lemieux ja Jaromir Jagr. Kolmandat karikavõitu tuli oodata 2009. aastani, kui meeskonda vedas üks tänapäeva väljapaistvamaid hokimehi Sidney Crosby. Penguinsi kaptenil on ülioluline roll ka kahes värskemas karikavõidus. Piisab, kui märkida, et Crosby tunnistati Stanley-sarja väärtuslikemaks mängijaks (Conn Smythe Trophy) nii mullu kui tänavu. Crosbyle oli see kolmas Stanley-võit. Tänavuses finaalseerias viskas Crosby ühe värava ja andis viis resultatiivset söötu.

Penguinsi on võidule viinud neli treenerit: Bob Johnson (1991), supertreener Scotty Bowman (1992), Dan Bylsma (2009) ning Mike Sullivan (2016 ja 2017). Jah, 2015. aasta detsembrist roolib meeskonda ühendriiklasest peatreener Mike Sullivan. Pärast ülitasavägist idakonverentsi finaalseeriat Ottawa Senatorsiga on ta oma meeskonna kohta öelnud: “œUsun, et kindlameelsus ja vastupanuvõime on selle meeskonna tugevuseks.” Märkigem, et otsustavas seitsmendas mängus Ottawa vastu viis Penguinsi suurde finaali üks õnnestumine lisaajal.

Tundub, et nutikas peatreener Sullivan ja koosseisu sügavus on Penguinsi trumbid. Vaid üks näide: Stanley-sarjas ei saanud meeskonda aidata juhtiv kaitsja Kris Letang, kes oli vigastatud.

Ühendriiklane on ka Nashville Predatorsi peatreener Peter Laviolette. Sedagi klubi iseloomustas koosseisu sügavus. Pärast mitme mängija vigastusi suutis Laviolette ometi kokku saada löögivõimelise koosseisu. Üldiselt mängitakse eriti hästi kodujääl. Läbi kogu hooaja oli meeskonna liider soomlasest puurivaht Pekka Rinne. Finaalseerias tegutses ta paraku ebakindlalt ja vahetati mitmel puhul välja teise väravavahi Juuse Sarose vastu (ka Saros on soomlane).

ܜks fakt veel. Kanada klubi võitis viimati Stanley karika 1993. aastal (Montreal Canadiens). Tänavu jõudis Ottawa Senators idakonverentsi finaali.

Lõpetuseks niipalju, et tänavuse tervikuna mitte just kõige värvikama hokihooaja lõpetas Stanley-sarja värvikas finaalseeria.

FOTO: NHL.com

 

Attachment

Penguins2017-2