Tiit Karuks meenutab: kuidas sündis intervjuu Härra Hokiga?

Tiit Karuks meenutab: kuidas sündis intervjuu Härra Hokiga?

Spordiajakirjanik Tiit Karuks meenutas Vikerraadio hommikuprogrammis, kuidas tal õnnestus enam kui 40 aastat tagasi teha intervjuu hokikuulsuse Gordie Howe’ga.

“Tollal eksisteeris NHL-i kõrval ka konkureeriv liiga WHA ja Gordie Howe, kes mängis pärast NHL-is veel rohkem kui 50-aastasena, oli WHA koondisega Moskvas ja seal olid ka tema pojad Marty ja Mark,” meenutas Karuks.

23 korda NHL-i Tähtede Mängule valitud Howe teenis karjääri jooksul hüüdnime “Härra Hoki” ja hoidis enda nimel Wayne Gretzky esilekerkimiseni paljusid liiga rekoreid. Ta võitis neljal korral Stanley karika ja kuuel korral liiga kõige väärtuslikumale mängijale määratud Harti karika.

“Rossija hotellis nad peatusid, aga sinna sisse ei pääsenud, lindki ei pääsenud läbi lendama,” jätkas Karuks. “Aga mul õnnestus sinna sisse minna, ju siis olin piisavalt välismaalase välimusega. Check-in‘is õnnestus mul suure šokolaadikarbi eest saada Gordie Howe’ toatelefoni number.”

“Helistasin talle, vastu võttis proua. Tutvustasin, kes ma olen, küsisin, kas härraga rääkida saab. Saab küll. Ta oli kohe intervjuuga nõus. Ütles, et tule sel ja sel päeval sel ja sel kellaajal Rossija hotelli fuajeesse ja teeme ära.”

“Läksimegi Feliks Unduskiga, kes sel ajal Moskvas oli ja me rääkisime ligi poolteist tundi juttu. Vanahärra oli väga lahke,” ütles Karuks. “Seekord õnn naeratas mulle, ütleme niimoodi.”

Kuula intervjuud siit

 

Attachment

GordieHowe