Siim Liivik: teadsin kogu aeg, kui saan mänguaega, tulevad ka väravad

Siim Liivik: teadsin kogu aeg, kui saan mänguaega, tulevad ka väravad

Siim Liivik püstitas Soome liigas hooaja isikliku punktirekordi, Espoo Bluesi ründaja viskas laupäeval kaks väravat ja andis ühe väravasöödu, nüüd on tal koos 10 tabamust ja 14 söötu.

“Teadsin kogu aeg, et kui tuleb rohkem mänguaega, suudan ka rohkem skoori teha. Ehkki see pole minu põhiline eesmärk,” ütles päevaks sünnimaale põiganud Liivik eestihoki.ee-le. “Tegelikult tegin laupäeval JYP-i vastu hat-trick’i, sain kaugviskele kepi vahele, aga paraku see minu nimele ei läinud.”

“Meil toimib suurepäraselt ülekaalus mängimine ja väravavaht on heasse hoogu läinud,” üritas Liivik leida põhjendust edule, kus Blues on viimasest 10-st mängust võitnud üheksa. “Olime tiimiga detsembris Lapimaal, tegime sauna ja lõõgastusime, see aitas kõvasti ühtse löögirusika tekkimisele kaasa. Ise saan ka arvulises ülekaalus piisavalt mängida ja sealt punktid tulevadki. Kaasajal on viis-viie vastu ühe raskem väravaid visata.”

Liiviku arvates peab Blues põhihooaja lõpuks kindlalt kuue parema seas olema, et vältida play off’i esimest ringi. “Siis oleks vaid päev vahet ja läheb kohe jälle lahti, vastasel juhul saaks nädala tähtsateks mängudeks valmistuda.”

Kaheksa vooru enne põhihooaja lõppu on Blues 6. kohal, aga näiteks teine koht on vaid nelja punkti kaugusel. “Viimastest mängudest vaid kaks on koduplatsil, läheb raskeks, aga me oleme valmis.”