HK Uudeküla Päts tuli loodusliku jää meistriks

HK Uudeküla Päts tuli loodusliku jää meistriks

Tänavused Eesti looduslike Hokiväljaku meistrivõistlused jäid soojade talveilmade tõttu nii osavõtvate meeskondade kui ka mängude arvult kesisteks. Ja seda seetõttu, et nappis külmakraade. Oli ööpäevi, kus öösel külmakraade kuni -11 , päeval aga ilm plussis +3- + 5.. See, et üksikud fanaatikud kohapeal ikkagi selle kiuste jääd valasid, mis kohalikele hokihuvilistele kogu hooaja jooksul vaid üksikuid kordi treeninguid võimaldas, väärib vaid kiitust (eriti Martin Uudeküll (Uudeküla)), Jaak Pachter (Rõuge), Sergei Zenzarov (Valga), Meelis Pärtelpoeg ( Äksi) ja Allar Bergstein (Pärnu).

Võistlusteks registreerus küll 5 meeskonda: Valga Lions. Rõuge Snaipers, Uudeküla Päts, Pärnu HK ja Äksi MC 39. Mänge alustati küll looduslikul jääl, kuid soojade ilmade tõttu tulid need lõpetada Viljandi jäähallis. Kodujääl mängimise puudumisel 2 esimest meeskonda loobusid ja asemele lülitati Viljandi HK II meeskond.

See, et järgmistel hooaegadel kõikidel kohalikel hokiga tegelevatel ja seda sportmängu  armastatavatel meeskondadel oleks siiski võimalus võistelda – on vaja muuta võistluse nimetust ja mängida võimaluste kordadel nii looduslikul jääl kui ka viimase puudumisel jäähallis, sest kallihinnaline hokivarustus on nii Äksi MC 39, Valga Lionsi, Rõuge Snaipersi, Uudeküla Pätsi, Pärnu Hokiklubi kui Aruküla Pokersi meeskondadel. Hoki juurde on vaja tagasi tuua kunagine Eesti jäähoki  taimelava Jõgeva, kes tänaseks ei oma enam ühtegi meeskonda ega võistle isegi üheski sarjas rääkimata sellest, et viimastel aastatel enam ei valatud isegi hokiväljakule jäähokimänguks jääd ja kui aastaid paar tagasi oli võistluskõlblik hokiväljak Jõgeval olemas, siis kohalike hokimängijaid sinna lihtsalt ei lastud (eramaa)  ning viimased pidid treenima ja mängima nii Kohtla-Järvel kui ka Tartus. Tänaseks on jäähoki kui talispordiala Jõgeval praktiliselt likvideeritud  Üksikud entusiastid, eesotsas kunagise Jõgevalt sirgunud Eesti meistri ja Eesti koondise mängija Vello Mõttega lõikasid tänavu koguni 10 päeva vältel jääpoognaid nagu 70 aastat tagasi – peegelsiledal Pedja jõel! Ainult siis jätkus jääd oma 3 kuu jagu.

Peatselt lõppev 2017. aaasta hooaeg ja pikk suvevaheaeg annab aega atra seada, et uut hooaega alustada uutmoodi.

LOODUSLIKU JÄÄ EESTI MEISTRIVÕISTLUSED 2016/2017

Tulemused

23. jaanuaril  Rõuge Snaipers – Uudeküla Päts 2:6

12. veebruaril  HK Viljandi II – Äksi MC 39 3:4

12. veebruaril  Äksi MC 39 – Pärnu HK 5:6

12. veebruaril  Pärnu HK  HK Viljandi II 7:1

25. veebruaril  Uudeküla Päts – Äksi MC 39 7:3

19. märtsil  HK Viljandi II – Uudeküla Päts 1:3

19. märstil  Uudeküla Päts – HK Pärnu 6:5

Paremusjärjestus: Uudeküla Päts 9, Pärnu HK 6, Äksi MC 39 3, HK Viljandi II 0 punkti.

Parimad mängijad:

Väravavaht  Jevgeni Malkovski (Uudeküla Päts)

Kaitsemängija: Allar Bergstein (Pärnu)

Ründemängija: Kaspar Peek (Uudeküla Päts)

Resultatiivsem mängija: Tero Tehnonen (Pärnu) 12 punktiga (8+4)

Märkus: Rõuge Snaipers ja Valga  Lions meeskonnad loobusid kehvade ilmastikutingimuste tõttu.

JAAN AHI

Attachment

UudekylaPats2017