Tartu Kalev-Välk väljus 0:3 kaotusseisust ja jõudis 6:3 võiduga finaali

Nordic Power Hokiliiga poolfinaali teises kohtumises tuli Tartu Kalev-Välk võõrsil Narva PSK vastu välja 0:3 kaotusseisust ning jõudis 6:3 (0:2, 1:1, 5:0) võiduga finaali, võites kahe võiduni peetava seeria 2:0. Ühtlasi peab kahe viimase aasta Eesti jäähokimeister Narva PSK leppima tänavu pronksimänguga.

Laupäeval Tartus esimese mängu tulemusega 3:7 kaotanud Narva PSK alustas kodujääl suurepäraselt, juhtides esimese kolmandiku järel Kirill Iljini (1+1) ja Aleksandr Rabotinski väravatest 2:0. Teise kolmandiku alguses viis Ilja Iljin väljakuperemehed kolmeväravasse eduseisu, kuid sekundit hiljem viskas Venemaa leegionär Pakhrudin Gimbatov Kalev-Välgule ühe värava tagasi. Sellele vaatamata mindi viimasele kolmandikule Narva PSK 3:1 eduseisus.

Otsustaval perioodil korraldas Tartu Kalev-Välk tõelise hävitustöö, visates viis vastuseta väravat. Tabamuste autoriteks olid Vladimir Shepelev, Anton Jastrebov (1+1), Vassili Titarenko, Maksim Rõbuškin ja Mihkel Võrang. Lõpusireen tunnistas külaliste 6:3 paremust ning koos sellega kindlustas Kalev-Välk koha Nordic Power Hokiliiga kolme võidunu mängitavas finaalseerias.

Narva PSK väravavaht Dmitri Rovda tõrjus mängu jooksul 37 ning Tartu Kalev-Välgu Anton Bek 31 vastaste pealeviset.

Kohtumist jälgis Narva jäähallis 879 pealtvaatajat.

Tartu Kalev-Välgu finaalivastane selgub paarist HC Viking – HC Vipers, avamängu võitis HC Vipers tulemusega 5:1. Korduskohtumine peetakse täna kell 20:00 Tondiraba jäähallis, vajadusel toimub kolmas mäng laupäeval, 10. märtsil.