Rauno Parras: eesmärk on tuua Eesti koondis kodupubliku ette

Rauno Parras: eesmärk on tuua Eesti koondis kodupubliku ette

Head jäähokisõbrad!

Juba täna, 25. augustil algab Tallinnas, Tondiraba Jäähalli I areenil CROWNS Baltic Challenge Cup 2017 Tallinna turniir.

CROWNS Baltic Challenge Cup koosneb hooajal kolmest eraldi turniirist. Esimene neist leiab aset algaval nädalavahetusel Tallinnas Tondiraba jäähallis, teine novembris Klaipedas ja kolmas veebruaris Riias. Kolme turniiri kokkuvõttes selgitatakse välja Baltikumi meister.

Tallinnas mängivad Eesti ja Leedu koondised, Läti Optibet Meistriliiga All-Star meeskond ning Rootsi klubi Hammarby IF. Neljanda meeskonna saab alati iga korraldajamaa ise kutsuda lähtuvalt sellest, mis on atraktiivne korraldajamaa publikule. Neljas meeskond osaleb turniiril väljaspool üldarvestust.

Lisaks koostööle Läti ja Leedu alaliitudega, on turniiril veel mitu kandvat ideed. Ehk peamine nendest on tuua Eesti hoki põhiline kaubamärk – Eesti rahvuskoondis – koju oma rahva ette mängima. Aastaid on Eestil olnud keeruline oma parimaid mängumehi maailma pealt koondisesse kokku korjata. Tänaseks hakkab olukord vaikselt muutuma ja meie tublid mängumehed tahavad Eesti koondisega liituda ja oma kodumaad esindada. See omakorda tähendab, et meie rahvusmeeskonnal on kvaliteeti, mida rahvale näidata. Heameelt teeb ka see, et koondise kandidaatide üldine nimekiri on pikenenud ja treeneritel on tekkinud valikuvõimalus juhuks, kui keegi ei saa liituda, ilma, et koondis kvaliteedilt kaotaks.

Olulist rolli mängib see turniir ka üldise jäähoki propageerimise kontekstis, sest läbi Eesti rahvuskoondise saame me kõige paremini levitada hokipisikut laste ja noorte aga ka täiskasvanute seas.

Kolmanda põhjusena tasub äramärkimist, et tulemuste parandamiseks maailmas, peame me oma koondisele hooaja jooksul häid mänge korraldama ja ka siin, ettevalmistava tsükli ühe osana, saab sellel turniiril olema väga tähtis roll nii täna kui tulevikus.

Korraldusliku poole pealt oleme me mõelnud ka erinevatele muudele tegevustele ja seega ma usun, et hallis ei hakka igav ka neil, kes hokist veel väga lugu ei oska pidada. Seepärast tulge kohale ja võtke sõbrad/tuttavadki ühes.

Kohtumiseni homme kell 19:30 Tondiraba Jäähalli I areenil, mil toimub turniiri ametlik avamine ja kohtuvad Eesti ja Hammarby IF.

Lugupidamisega

Rauno Parras, Eesti Jäähokiliidu juhatuse esimees

 

Attachment

EstonianNationalIcehockeyTeam-Belfast2017