Kapten on valmis: Eduard Slessarevski

Kapten on valmis: Eduard Slessarevski

Klaipeda. Crowns Baltic Challenge Cup on jõudnud viimase mängupäevani. Eesti ja Läti klubide koondis on vastakuti. Litter jõuab meie koondise debütandist kaitsemängija Eduard Slessarevskini ja noor mängumees unustab hetkeks kõik ja keskendub mänguvahendile. Kohe käib hirmus mats ja meie mees on pikali jääl. Seis tablool on 0:8 ja Läti ründaja mõttetu jõuvõte on ilmselgelt liiast. “Edik” nagu sõbrad teda kutsuvad, on pikali. See mäng jääb katki. Sõit kiirabihaiglasse, röntgen. Õnneks ei ole midagi katki – luud-kondid terved, kuid valu on tõsine.

Igaks juhuks järgneb päev hiljem MRT. Kogenud hokiarst dr. Andrus Kikas vaatab poisi üle isiklikult. Ning siis tuleb otsus: neli nädalat tuleb teha pausi. Vigastus on siiski kergeim võimalikest. Nüüd tuleb õlale rahu anda. Nädalaga jääle, kuid hokikeppi kättevõtmiseni läheb veidi rohkem aega.

Samal ajal jäävad Soomes koduklubis KJT Haukate ridades vahele kolm-neli olulist mängu, kuid siht ja fookus on olulisemad: U20 MM Šotimaal. Sinna on just need napid neli nädalat. Ning tahtmine Eestit esindada sellel turniiril on Slessarevskil suur. Selle nimel on trener Arto Sieppi käe all tööd tehtud terve hooaeg. Korralik põhi suvel ning suures rollis mängud KJT Haukati B juunioride meeskonnas. Eddi, nagu soomlased teda kutsuvad, on selle satsi liider jääl. Kaitse tugitala. Seda vatti ja vaeva, mida noor hokimees on teinud seda U20 MM-i silmas pidades teab vaid tema. Trennid hommikuti, siis meeskonnaga. Vabad hetked käivad tööd rassides, et oma unistuste kulud katta. Ja need kulud ei ole väikesed.

Kuid Eduard Slessarevski ei ole allaandja tüüp. Ta saab hakkama ning seda igal rindel. Nii hokiväljakul kui muidu elus. Saab hakkama ka õlavigastusest paranemisega. Selle käigus ongi hea veidi “puhata”, teha korda oma kooliasju ning veeta natuke aega ka koduses Narva jäähallis.

Kui hokikoondise treener Kanada mees Spiros Anastasiadis on kuulnud, et Narva hokimehed pole ilma jõukaimad ning ei oma kõik ülikondagi (millega mängule minek on Kanadas elementaarne osa hokikultuurist), saadab Ed treenerile vaid foto ja lakoonilise teate “Coach I’m ready!”. Ülikond on aus nagu meeski selle sees.

Eduard Slessarevskil on koduses auhinnakapis kolm väga olulist medalit. U18 kuld Valdemorost, hõbe Gangneungist Eesti U18 ridades ja kuld Eesti meeste meistrivõistlustelt Narva PSK ridades. Hulgim on veel medaleid noortesarjadelt ja -turniiridelt, kuid ruumi on veel.

Reedel asus U20 meeskond teele lennule Dumfriesi suunas. Slessarevski oli lennukis ja tema koondisesärki #4 ehib rinnas “C” täht. Ed on Kapten. Kapten, kelle kõrval 21 hokimeest annavad endast parima 10.-16. detsembrini toimuval II divisioni A grupi MM turniiril.

Kapten teab, et endast tuleb anda kõik nii jääl, kui tervise eest hoolitsemisel, kui mis iganes rollis, mida treener täita palub. Ning kui Kapten on valmis, siis on valmis ka tema meeskond!

Autor: Ahti-Kullervo Jõgi

Attachment

18157513_1332961420104255_4688758902427172013_n