Villem-Henrik Koitmaa: Jussi tagasitulek oli kui isa töölt naasmine

Villem-Henrik Koitmaa: Jussi tagasitulek oli kui isa töölt naasmine

Pääsukeste väravavaht Villem-Henrik Koitmaa (27) leiab, et meeskonna valmidusaste täna Kaunases algava MM-i I divisjoni B-grupi turniiri eel on viimaste aastate küpseim.

“Meeskond on väga valmis. Kui võrrelda neid nelja tsüklit, mis meil on Jussiga olnud, siis nende puhul on kindlasti praegu meeskonna valmiduse tase kõige küpsem. Kui Jussi ära läks, siis tekkis tunne nagu oleks isa laste juurest ära läinud. Me kõik olime selle grupiga kolme aasta jooksul nii palju kasvanud ja mina leian, et ka päris palju saavutanud – jäänud stabiilselt püsima I divisjoni, see on asi omaette. Nüüd tuli isa töölt koju,” muigas Koitmaa.

Väravavaht näeb soomlase peamise teenena mängijatesse eneseusu süstimist. “Meil on koondises selline õhkkond, kus kõik teavad, mida nad peavad tegema, mingeid lahtisi küsimusi pole. Jussi suudab mängijatesse enesekindlust sisendada, võib-olla see ongi tema kõige tugevamaks küljeks mängijate mentaalne ettevalmistamine. Kindlasti on ka taktikaline pool meil kenasti paigas,” leidis puurilukk.

Koitmaa tunnistas, et meeskond hoiab sihtide seadmisel jalad maas. “Püsimajäämine on meie jaoks põhieesmärk. Läheme iga mängu võitma, täiega. Fakt on see, et meil on vastas tunduvalt professionaalsemad meeskonnad. Kindlasti ei saa meil lihtne olema, aga anname endast parima ja vaatame, mis seis jääb kui 60 minutit on mängitud.”

Lõppenud klubihooaeg polnud Koitmaale kergete killast kuna songavigastuse ja sellel järgnenud lõikuse tõttu pidi ta ligi kolm ja pool kuud väljakult eemal olema. Ungari klubis Dunaújvárosi Acélbikák pääses eestlane jääle kuues kohtumises.

“Need mängud, mis ma mängisin, läksid küllaltki hästi, statistika oli ülivõimas. Siis järgnesid songavigastus ja operatsioon, mistõttu tuli kolm ja pool kuud vahele jätta, see jättis hooajale suure märgi külge. Tervena mängisin stabiilselt ja MM-i eel on valmidustase üpris hea,” arvas Koitmaa.

Uuest hooajast rääkides jääb Tallinna HK Purikate kasvandik vaoshoituks. “Veel on vara rääkida. Tahan profina jätkata ja mõned variandid on olemas, aga hetkel ei saa midagi kindlat öelda,” sõnas ta.

 

Attachment

30743860_1763874410335957_3396120414353620992_n