U20 MM: Jussi Tupamäki: võitleme pronksi nimel!

U20 MM: Jussi Tupamäki: võitleme pronksi nimel!

Eesti U20 noortekoondise peatreener Jussi Tupamäki ütles pärast eilset võidumängu Horvaatiaga, et meeskond läheb turniiri jooksul järk-järgult paremaks ning võitleb pronksmedali nimel.

“Kui läksime Horvaatia vastu juhtima, siis mängupilt muutus – hakkasime mõtlema, et mäng on tehtud ja lasime vastasel viigistada. Mängu jooksul saime meeskonnana suureks, kasvasime kokku üheks löögirusikaks. 3:3 viigiseisul tõusid poisid uuele tasemele ja saavutasime võidu. Olen selle üle väga rõõmus. Nüüd on meie eesmärgiks kolmas koht ja pronksmedal,” ütles Tupamäki.

Teisipäeval meeskonnaga liitunud ning Horvaatia vastu 1+1 teinu ründaja Robert Arraku iseloomustamiseks piisas peatreenerile vaid ühest sõnast. “Liider!” tunnistas ta.

Vaatamata eksimustele tagaliinis julgustas Tupamäki kaitsemängijad ka edaspidi litrit hoidma. “Kaitsjad peavad julgema litriga mängida. See on hädavajalik kui tahame, et Eesti kaitsjad areneksid ja saaksid paremaks. Muidugi esineb vigu ja need karistatakse vahel valusalt ära, aga küsimus on selles, mida teed pärast seda – kas säilitad enesekindluse ja julged samamoodi edasi mängida või mitte,” leidis peatreener.

Eesti kohtub reedel kell 20:00 Tondiraba jäähallis Hollandiga ja laupäeval samal ajal turniiri viimases mängus Rumeeniaga.

 

Attachment

IMG_2908