Tallinnas toimus Eesti Noorte Lõvide treeninglaager

Tallinnas toimus Eesti Noorte Lõvide treeninglaager

Eesti Jäähokiliit korraldas 22. kuni 24. juulini Tallinnas, Tondiraba jäähallis Eesti Noorte Lõvide U18 koondise treeningkogunemise.

Laagris osalesid mängijad sünniaastaga 1999-2001.

Treeninglaagri viisid läbi peatreener Simo Luukkainen ning abitreenerid Turo Teittinen ja Andrus Ahi. Mentorina osales laagris Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki.

Laagri peakorraldaja oli Eesti jäähokikoondise peamänedžer Jüri Rooba.

Treeningkogunemisel avanes koondise kandidaatidel võimalus lähemalt tutvuda treenerite ja nende töömeetoditega. Laagri peamiseks eesmärgiks oli noortekoondise kandidaatide arendamine ning peamisteks teemadeks jäätreeningud, üldfüüsiline ettevalmistus, sportlaseks kasvamine ja meeskonnatöö arendamine.

Laagri peatreener Simo Luukkainen on üks silmapaistvamatest Soome noorest treeneritest, kes töötanud aastaid JYP-i organisatsioonis ning juhendanud U16 ja U18 meeskondi SM-sarjades. Lõppenud hooajal võitis Luukkaineni poolt juhendatav JYP-i U18 meeskond SM-sarjas pronksmedali. Eelseisval hooajal juhendab ta JYP-i U20 noortemeeskonda.

Turo Teittinen on samuti tegutsenud aastaid JYP-i organisatsioonis ning juhendanud U16 ja U18 meeskondi nii pea- kui abitreenerina. Lõppenud hooajal kuulus ta samuti SM-sarjas pronksmedali võitnud U18 noortemeeskonna treenerite hulka.

Andrus Ahi on Eesti üks kõigi aegade silmapaistvamaid väravavahte, kes jõudis välja Moskva Krõlja Sovetovisse ning mängis Nõukogude Liidu kõrgliigas. Aastatel 1992-2000 mängis Ahi Eesti koondises.

Attachment

U18-camp